Dialogi z Olgą

Dialogi z Olgą

16/12/2025 Wyłączono przez admin

Serdecznie zapraszamy do Galerii MOK na wystawę malarstwa Grupy 18-Obsydian pt. „Dialogi z Olgą”.

mokWystawa prezentuje prace członków Grupy 18-Obsydian, które nawiązują do niezwykłej wrażliwości malarskiej Olgi Boznańskiej – jednej z najwybitniejszych polskich malarek przełomu XIX i XX wieku. Dla artystów dzieła Boznańskiej stały się punktem wyjścia do własnych malarskich poszukiwań.

GRUPA 18-OBSYDIAN

Jest jedną z najstarszych grup amatorskich na Śląsku, działającą przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej”. Jej członkowie to osoby biorące czynny udział w życiu artystycznym regionu. Są to artyści, których prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych. Skład grupy tworzą osoby z dużym dorobkiem i doświadczeniem, ale i też takie, które po raz pierwszy chciałyby „spróbować przygody zwanej sztuką”. Profil grupy jest wszechstronny jej członkowie zajmują się malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową, grafiką warsztatową, rzeźbą i fotografią. Członkowie grupy często eksponują swoje prace na terenie Zabrza, a także poza nim. Biorą udział w konkursach plastyki profesjonalnej o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wystawę można oglądać do 5 stycznia 2026.

Wstęp wolny.
Galeria MOK
Zabrze, ul. 3 Maja 91a

Godziny otwarcia Galerii MOK*:

Poniedziałek 7.00 – 19.00
Wtorek 7.00 – 19.30
Środa 7.00 – 19.00
Czwartek 7.00 – 17.00
Piątek 7.00 – 15.00

Godziny otwarcia Galerii MOK mogą ulec zmianie. Przed przybyciem zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 32 278 08 02 lub 531 614 667).