BarbórkoweLOVE – jarmark inny, niż wszystkie

BarbórkoweLOVE – jarmark inny, niż wszystkie

11/12/2023 Wyłączono przez admin

BarbórkoweLOVE. Kolejny jarmark świąteczny? Nic bardziej mylnego! Barbórka jest tylko pretekstem, aby spędzić niezapomniane 3 dni w kopalni. Oczywiście w międzyczasie napić się grzańca, przygotować się do świąt, czy też przejechać się karuzelą.

Jednak BarbórkoweLOVE to coś więcej! Podczas tegorocznego jarmarku świątecznego odbywającego się w pierwszy weekend grudnia w Strefie Carnall Sztolnia Królowa Luiza na dzieci i nie tylko czekały warsztaty, gdzie można było stworzyć swoją własną pamiątkę, i to w nietuzinkowy sposób. Zaraz obok z pisarką Agata Frączek, autorką książki, której akcja dzieje się w podziemiach Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, można było porozmawiać i otrzymać autograf pisarki – (książkę będzie można kupić w sklepikach muzealnych już wkrótce).

W niecce Strefy Carnall zagościły food trucki, z kuchnią gruzińską, meksykańską, amerykańską i wiele innych.Można się tutaj było ogrzać i to nie tylko przy piecykach, ale również podczas koncertów gwiazd, które na co dzień goszczą w radiu czy telewizji, m.in. Kayah, Sara James, Majka Jeżowska, Zakopower.


Ktoś by pomyślał „Co takiego może się dziać w muzeum?”. Otóż Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza to nie tylko historia, lecz przede wszystkim wciąż żywe i rozwijające się miejsce, gromadzące tłumy. Przechadzając się pomiędzy stoiskami można było usłyszeć, że frekwencja przerosła oczekiwania. A co więcej, magii tego wydarzenia dodał fakt, że zima nie oszczędzała jeśli chodzi o śnieg!

Barbórkowe LOVE odbyło się po raz trzeci i zdaje się, że na dobre zapisało się w zabrzańskim kalendarzu! Już za rok kolejna edycja!

Tekst i foto: Vincent Kowalski