BELLA ITALIA

BELLA ITALIA

25/01/2024 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 17 lutego 2024 /sobota/ godz. 18.00 na koncert walentynkowy pt. BELLA ITALIA – od Domenico Modugno do Erosa Ramazzottiego. W programie: Volare * Felicità * Lasciatemi cantare * Marina * O sole Mio * Azzurro * Mamma Maria * Torna a Surriento * Arrivederci Roma * Love in Portofino.

stiWystępują: Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS pod dyrekcją Klaudiusza Jani, Mateusz Gancarczyk – vocal.

Orkiestra Koncertowa POWER OF WINDS pod batutą Klaudiusza Jani dwukrotnie gościła na naszej scenie, każdorazowo zyskując gorący aplauz i wypełnioną po brzegi salę. Koncerty „Tribute to Zbigniew Wodecki” oraz „Wielcy nieobecni” porwały publiczność, która prosiła o kolejne. A zatem – zapraszamy na trzecie już spotkanie z POWER OF WINDS i znakomitym wokalistą – Mateuszem Gancarczykiem!

Koncert walentynkowy z urokliwą piosenką włoską, energią miłości i słońca południa! Od Domenico Modugno do Erosa Ramazzottiego.

Orkiestra Koncertowa POWER OF WINDS wyczaruje tego wieczoru atmosferę słynnych koncertów w San Remo dzięki brzmieniom największych przebojów Italii. Usłyszymy znane i lubiane melodie jak: „Volare”, „Felicità”, „Lasciatemi cantare”, „Marina”, „O sole mio”, „Azzurro”, „Mamma Maria”, „Torna a Surriento”, „Arrivederci Roma”, „Love in Portofino”.

Zapraszamy Państwa do muzycznego świata Italii w towarzystwie Koncertowej Orkiestry POWER OF WINDS pod dyrekcją Klaudiusza Jani oraz charyzmatycznego głosu Mateusza Gancarczyka, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, laureata wielu festiwali i konkursów, w tym programu Szansa na sukces.

Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” – już z wieloma sukcesami. Powstała z końcem 2016 roku w Bytomiu. Obecnie liczy ok. 30 członków, w skład których wchodzą uczniowie i absolwenci zarówno szkół muzycznych, Akademii Muzycznej oraz szkolnictwa w ruchu amatorskim. Połączenie tych sił pozwoliło w krótkim czasie osiągnąć wysoki poziom artystyczny. Pomimo krótkiej działalności orkiestra może pochwalić się wieloma sukcesami. Regularnie koncertuje dla sporej publiczności, także w dużych salach koncertowych. Dokonała nagrania ścieżki dźwiękowej oraz teledysku dla festiwalu TAURON NOWA MUZYKA.

Brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich oraz w sesji nagraniowej dla Regionalnego Instytutu Kultur w Katowicach. W 2021 roku orkiestra występowała razem z orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jaroslava Shemeta na koncercie upamiętniającym 100. rocznicę III Powstania Śląskiego wykonując „Tryptyk Powstańczy” Józefa Świdra skomponowany na solistów, chór orkiestrę symfoniczną i orkiestrę dętą.

W październiku 2021 roku orkiestra występowała pod batutą Krzesimira Dębskiego wykonując jego kompozycje. Założycielem oraz kapelmistrzem i dyrygentem jest dr Klaudiusz Jania, wykładowca na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest ponadto trębaczem, kompozytorem, aranżerem oraz pianistą. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku Kompozycja i Aranżacja. Na swoim koncie posiada liczne nagrania oraz koncerty zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma orkiestrami i chórami. Na swoim koncie posiada kilkanaście płyt, zarówno solowych jak i te, w których pełni rolę akompaniatora, aranżera czy kompozytora.

BILETY w cenie: 50 i 40 zł
KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
REZERWACJA – KASA biletowa tel. 32 248 62 40
ZAPRASZAMY!

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty
ul. P. Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
www.slaskiteatrimpresaryjny.pl