Biblioteka zawsze pod ręką

Biblioteka zawsze pod ręką

12/01/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zachęca do korzystania z mobilnej aplikacji Biblioteka Zabrze. Dzięki zainstalowaniu jej w swoim telefonie każdy czytelnik będzie mógł zarezerwować książkę, sprawdzić swoje konto, znaleźć na mapie interesującą go Filię oraz oraz wypożyczyć książki, poprzez dostępną w aplikacji kartę biblioteczną.

Żeby móc korzystać z karty bibliotecznej w telefonie, wystarczy kliknąć na ikonkę z kodem kreskowym, a następnie wpisać numer karty i hasło. Po zalogowaniu karta będzie cały czas z nami. Wystarczy ją pokazać bibliotekarzowi w trakcie wypożyczenia, który ją zeskanuje . Jest to dobra alternatywa dla tych, którzy ciągle zapominają tradycyjnej karty, ale telefon mają zawsze pod ręką.

Dzięki aplikacji można również wejść na swoje konto. Pomoże to sprawdzić termin zwrotu książek lub umożliwi ich przedłużenie. Z poziomu telefonu można wejść również na nasz katalog OPAC, a tak dostępne są wszystkie ulubione opcje, jak wyszukanie książki czy jej zarezerwowanie.

Dużym ułatwieniem jest także dostęp do generatorów kodów do ebooków, na trzech platformach internetowych. Wystarczy wybrać interesujący nas serwis, a następnie wpisać wymagane dane, w tym adres e-mail. Należy pamiętać przy tym, żeby podać maila, który został podany podczas zapisu, ponieważ to nie niego wysyłane są kody. Po wypełnieniu automatycznie zostanie do nas wysłany kod, który należy później wkleić we wskazane miejsce. Więcej o tym jak korzystać z darmowego dostępu do ebooków znajduje się tutaj.

Jeżeli chcemy wybrać się do Filii, aplikacja również służy nam pomocą i to na wiele sposób. Przede wszystkim sprawdzimy adres wybranej placówki oraz godziny otwarcia. Dzięki połączeniu z mapą wskaże nam drogę do dowolnej wypożyczalni oraz pokaże, gdzie znajduje się najbliższa biblioteka. W ten sposób łatwo i szybko trafimy do miejsca, gdzie czekają na nas nasze ulubione książki.

To także źródło wiedzy. Dzięki odpowiednim ikonkom zostaniemy przekierowani na biblioteczną stronę internetową, gdzie jak zawsze znajdziemy najważniejsze informacje oraz wydarzenia. Natomiast druga ikonka, która znajduje się obok, przeniesie nas prosto na Facebooka. Jeżeli pozwolimy aplikacji na wysyłanie powiadomień, będzie również przypominać o zbliżających się imprezach, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu.

Aplikację „Biblioteka Zabrze” można ściągnąć bezpłatnie ze Sklepu Googla.