Być jak Elizabeth Taylor

Być jak Elizabeth Taylor

08/02/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 26 marca 2022 /sobota/ godz. 18.00 – na spektakl teatralny „Być jak Elizabeth Taylor”. Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood, która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie.

Występują:
Elizabeth Taylor: Małgorzata Foremniak
Richard Burton: Paweł Deląg
Norma Perins: Martyna Kliszewska
Tony Slowers: Jakub Przebindowski

Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać.

Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu. Inspirowane latami 60. i 70. kreacje wnoszą klimat epoki oraz styl wielkich gwiazd kina tamtego czasu.

„Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko odnajdą widzowie w najnowszym spektaklu Jakuba Przebindowskiego.

Bilety w cenie: 90 i 70 zł
Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)

REZERWACJE: 32 2486 240, bilety@mckrudasl.pl

SPRZEDAŻ ON-LINE: www.mckrudasl.pl