Dni otwarte w zabrzańskim Plastyku

Dni otwarte w zabrzańskim Plastyku

29/03/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Liceum Plastyczne zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę na Dni Otwarte: (1 kwietnia od godz. 14.30-17.00), 2 kwietnia od 9.00-12.00), podczas których nie zabraknie wielkiej sztuki, najsłynniejszych dzieł i wielkich artystów. W klimacie artystycznej bohemy (swój udział zapowiedzieli już Vincent van Gogh i Frida Kahlo) będzie okazja zapoznać się ze szkołą, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, a także podziwiać obrazy, rzeźby, instalacje wykonane przez młodych artystów.

W programie Dni Otwartych m.in.: warsztaty artystyczne (szkoła zapewnia potrzebne materiały), kiermasz ozdób wielkanocnych, gry i zabawy sportowe, zajęcia językowe i plastyczne dla młodszych dzieci. Impreza jest przede wszystkim zaproszeniem skierowanym do tych osób, które chcą bliżej poznać specyfikę szkoły, zorientować się w harmonogramie zajęć, poznać wyposażenie kierunkowych pracowni (np.: fotograficznej, malarskiej, projektowej, grafiki komputerowej). Mile widziani są więc uczniowie klas ósmych z rodzinami, nauczyciele przedmiotów artystycznych i wszyscy sympatycy sztuki. Zapowiadają się dni bogate w atrakcje i niespodzianki.

Plastyk znany jest ze szczególnej, twórczej atmosfery. W jego murach mieści się Liceum Sztuk Plastycznych oraz kończycka Szkoła Podstawowa nr 35. Placówka łączy, więc najlepsze cechy szkoły środowiskowej oraz otwartość na miejskie i ogólnopolskie inicjatywy kulturalne. Warto podkreślić, że nie tylko bardzo dobrze przygotowuje ona do podjęcia nauki na wyższych uczelniach, jej dużym atutem jest również to, iż uczeń zdobywa tu konkretny zawód, który pozwala mu podjąć pracę w różnych branżach (reklama, aranżacja wnętrz, fotografia, projektowanie graficzne).

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie www.zs18.zabrze.pl i w mediach społecznościowych.