Dwadzieścia (jeden) lat minęło…

Dwadzieścia (jeden) lat minęło…

21/03/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

… jesteśmy pewni, że jeszcze wiele następnych sezonów przed nimi!

A że jubileusze, to zawsze wspaniały powód do wspominania, zapraszamy do obejrzenia dokumentu filmowego o dwudziestu latach działalności Studia Tańca Ulicznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu „Centrum Edukacji Twórczej”.

Jubileusz 20-lecia STU obchodzony był dokładnie we wrześniu 2020 roku. Wraz z logo jubileuszu i pamiątkowymi koszulkami dla uczestników Studia Tańca Ulicznego, powstała wtedy wystawa fotograficzna „Medaliści STU Mistrzostw Polski IDO” będącą uzupełnieniem wcześniejszych wystaw fotograficznych takich jak „Welcome to The World Championships IDO”, o naszych wyjazdach na Mistrzostwa Świata International Dance Organization, czy „Spektakle Teatru Tańca Ulicznego”.

A dziś, po 18 miesiącach wytężonej pracy Studio Tańca Ulicznego przedstawia film, trwały ślad po dwudziestu latach rozwijania tańca i kultury ulicznej przez Studio w Zabrzu, na Śląsku i poza nim. Tak wiele działań, zwłaszcza projektowych, wychodziło często poza granice naszego miasta i regionu jak, między innymi, nasz wieloletni projekt taneczny „(Nie) Łam się”, w którym niejednokrotnie brali i biorą udział tancerze z odległych części Polski (i którego w tym roku jest przygotowywana 20-ta edycja), czy pięć edycji Śląskiego Festiwalu Graffiti (2004, 2005, 2007, 2008, 2010), gromadzących uczestników i publiczność z całej południowej Polski.

Film, który powstał, jest śladem działalności Studia, namiastką wielu wątków działań Studia Tańca Ulicznego. Nieprzerwanie w Ognisku Pracy Pozaszkolnej tworzone jest historia STU, prowadząc regularne zajęcia z tańca ulicznego i sięgając po warsztaty z wielu różnych stylów tanecznych. Od niedawna zaprasza także na zajęcia baletowe dla dzieci. Może dzięki tej produkcji ktoś połknie tanecznego bakcyla?