Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

25. Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu

3 czerwca, 2022 / 10:00 - 15:00

10zł
mosir

Zapraszamy na 25. Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu. W bieżącym roku tematem Festiwalu jest „100 odcieni Zabrza”, promujące stulecie Miasta Zabrze. Inicjatorem Festiwalu jest zabrzański artysta malarz Witold Berus. a festiwal ten obchodzi właśnie swoje ćwierćwiecze.

Międzynarodowy Festiwal Rysowania to otwarty konkurs rysowania z natury w którym mogą uczestniczyć osoby od lat 2 do lat 100. W każdej edycji festiwalu udział brało około tysiąca osób, a były i takie edycje w których liczba uczestników wynosiła tysiąc dwustu.

Zadaniem uczestników podzielonych na osiem kategorii wiekowych, jest wykonanie rysunku z natury postaci ludzkiej w dowolnych: technice rysunkowej rodzaju podobrazia i formacie. Uczestnikom festiwalu pozuje około stu modeli. Połowę stanowią uczniowie szkół plastycznych z Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu, drugą połowę uczniowie zaprzyjaźnionych zabrzańskich szkół. Pracy twórczej uczestników festiwalu towarzyszy grana na żywo muzyka.

Festiwal odbywa się tradycyjnie w największej hali sportowej Zabrza w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy J. Matejki 6.

Chęć skonfrontowania własnych umiejętności własnej ekspresji z innymi uczestnikami festiwalu spontaniczność wypowiedzi użycie bogatych środków plastycznego wyrazu indywidualna kreacja i indywidualny styl sprawiają że atmosfera tego artystycznego spotkania jest niepowtarzalna że rysunki które tu powstają są niezwykłe. Prace festiwalowe są oceniane przez jurorów – rektora i nauczycieli akademickich katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Jury przyznaje nagrodę główną – Grand Prix oraz pierwsze drugie trzecie nagrody w każdej kategorii wiekowej a także wyróżnienia.

We wrześniu odbywa się wernisaż wystawy prac powstałych na festiwalu podczas którego wręczane są nagrody. Można się wtedy przekonać jak wielka jest różnorodność prac i na jakim są poziomie.

Więcej informacji oraz regulaminy znajdziesz TUTAJ.

Szczegóły

Data:
3 czerwca, 2022
Godzina:
10:00 - 15:00
Koszt:
10zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://zs18.zabrze.pl/mfr-w-zabrzu/

Miejsce wydarzenia

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Matejki 6
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 66 40
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia