Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„5 lat razem” – wernisaż wystawy

8 września, 2023 / 18:00 - 19:00

bezpłatne
mm

Przez 27 lat istnienia zabrzańskiego plastyka, w murach szkoły uczyło młodzież wielu wybitnych i znanych artystów – pedagogów, którzy dzielili się swoją pasją oraz postawą twórczą z uczniami. Jedną z metod dydaktycznych nauczania sztuki jest obserwacja i czynny udział w procesie twórczym mistrza, której uwieńczenie stanowi prezentacja dorobku artystycznego.

Wystawa pt. 5 LAT RAZEM jest rodzajem lekcji skierowanej do uczniów Liceum Sztuk Plastycznych, którego mury w tym roku opuści pięcioletnia klasa. To właśnie ta dyplomowa klasa stała się wskaźnikiem formującym kształt obecnej wystawy. Artystki i artyści prezentujący swoje prace to pedagożki i pedagodzy, którzy kształcą wrażliwość młodych ludzi.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace o charakterze multimedialnym i wieloznacznym, bowiem każdy z artystów i artystek porusza się w indywidualnej przestrzeni twórczej, tym samym swoim doświadczeniem artystycznym poszerza ramy szkolnego odbioru sztuki pokazując jej wielowątkowość. To również osobowości artystyczne związane z miastem Zabrze, nie tylko zawodowo, jako pedagodzy Liceum Sztuk Plastycznych, ale również poprzez praktykę twórczą, którą wzbogacają pejzaż kulturalny miasta.

Grono artystów uczących od roku szkolnego 2019/2020 w Liceum Sztuk Plastycznych swoją obecnością wesprze Tomasz Tobolewski, który w karierze zawodowej nauczał w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Zabrzu w latach 2002 – 2007. Zapraszając artystę do udziału w wystawie chcielibyśmy ukłonić się wszystkim pedagogom i pedagożkom, którzy przez lata tworzyli obraz współczesnego zabrzańskiego plastyka.

Artyści:
Adam Andryszczak
Beata Ferenc
Małgorzata Gwiazdonik-Muller
Adam Janicki
Edyta Lego
Agnieszka Lubina
Iwona Olbrecht-Kozieł
Piotr Proba
Justyna Respondek-Muc
Tomasz Szulik
Stanisław Tarasek
Tomasz Tobolewski
Anna Ulczok
Małgorzata Wieczorek
Ewa Zajler-Płatek

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 września 2023 r. o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Café Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ulicy 3 Maja 6.

Szczegóły

Data:
8 września, 2023
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/PIoMZabrze

Miejsce wydarzenia

Galeria Muzeum Miejskiego Café Silesia
ul. 3 Maja 6
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 777 05 01
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia