Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CARBON Silesia Festival 2022

10 czerwca, 2022 - 11 czerwca, 2022

240zł
mgw
W dniach 10 i 11 czerwca po raz drugi w Zabrzu odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej za sprawą CARBON Silesia Festival oraz plejady gwiazd elektronicznej sceny, których dźwięki wypełnią unikatową przestrzeń Sztolni Królowa Luiza. Audiowizualna oprawa, unikatowe i oryginalne miejsce, a także zróżnicowany program muzyczny to główne składowe CARBON Silesia Festival, którego organizatorzy zapewniają, że tegoroczne wydarzenie zapewni jeszcze więcej pozytywnych wrażeń. 
 
Nie są to czcze obietnice o czym mogą świadczyć właśnie ogłoszeni artyści, a wśród nich chociażby jeden z najprężniej rozwijających się duetów na scenie muzyki elektronicznej – Glowal, tworzący wyjątkowy mariaż tanecznych rytmów i przepełnionych emocjami wokali. W ciągu ostatnich lat szturmem zdobyli uznanie światowej publiczności, a także liczne wyróżnienia krytyków muzycznych i prasy m.in za sprawą licznych wydawnictw nakładem Afterlife, Innervisions, czy Dyinamic, a także licznych występów od Bliskiego Wschodu przez Indie, a teraz także Zabrze. Poza duetem Glowal usłyszymy także długo wyczekiwanych i uwielbianych w kraju nad Wisłą: NTO – producent, DJ, multiinstrumentalista i człowiek-wizjoner, którego rewelacyjny album „Apnea” współtworzą tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st czy kolejny z ogłoszonych artystów podczas Carbon Silesia Festival – Monolink. Ten człowiek orkiestra również zwiedził cały elektroniczny glob, łącząc narrację piosenek z muzyką klubową, co czyni jego muzyka trudną do zaszufladkowania. Poza nimi nie zabraknie także brzmień stricte basowych od Lenzmana i Satla. Ten pierwszy szybko zbudował swoją unikatową markę na scenie D&B. Po wydaniu debiutanckiego albumu „Looking At The Stars” w 2014 roku niedawno wydał swój najnowszy projekt nakładem Metalheadz – „Golden Age” – który spotkał się z olbrzymim uznaniem krytyków ze względu na oryginalną mieszankę hip-hopu, jazzu oraz soul – tym samym ukazują jego wszechstronność i korzystanie z różnych muzycznych wpływów, zaś drugi – Satl – urodzony w Polsce, ale wychowany w Rotterdamie to jeden z najbardziej oryginalnych artystów na basowej scenie, czego niezbitym dowodem są liczne występy od Londynu po Hongkong i Sydney. Całości elektronicznego programu z zagranicy dopełni Ejeca. Najbardziej rozpoznawalny artysta z Irlandii Północnej, a wręcz duma narodowa tego kraju, co wcale nie powinno dziwić, gdyż jego znakomite utwory zdobią katalogi tak uznanych wytwórni jak: BPitch Control, Tusk Wax, Last Night On Earth czy AUS Music. 
 
CARBON Silesia Festival to nie tylko zagraniczne nazwiska, ale także czołówka polskiej sceny jak: Beskres, czyli najnowsza inicjatywa dwójki z trzech przedstawicieli jednego z najbardziej znanych polskich zespołów – KAMP!, laureat Fryderyka 2021 i jednocześnie nominowany w kolejnym roku – Baasch, dwóch doświadczonych producentów, całkowicie oddanych swoim maszynom – Jacek Sienkiewicz i Jurek Przeździecki, jako Tumult Hands, wokalistka, DJ-ka, dziennikarka i promotorka młodych talentów oraz „kobieta instytucja” na polskiej scenie – Novika z nowym projektem 2.0, niezawodni i energetyczni Last Robots, wschodzące gwiazdy współczesnej sceny techno – Private Press, ulubieniec polskiej publiczności i multiinstrumentalista Bass Astral, a także największy towar eksportowy polskiej branży klubowej – Catz`n Dogz.
 
CARBON Silesia Festival to idealny dowód na to, że elektroniczne brzmienia doskonale sprawdzają się w postindustrialnej przestrzeni kopalni Sztolnia Królowa Luizy, dlatego biorąc pod uwagę wyjątkowość tego festiwalu zachęcamy, aby śledzić na bieżąco festiwalową komunikacje, gdyż w maju poznamy kolejne nazwiska, które uświetnią drugą edycje festiwalu. Muzycznego festiwalu, który odbędzie się na terenie województwa śląskiego, które jest partnerem głównym wydarzenia i co raz mocniej z roku na rok udowodnia, że jest niezwykle ważnym miejscem na kulturalnej mapie Polski – mając w swoim katalogu kolejne, ogromne wydarzenie kulturalne obok SnowFest, które ściąga z całej Polski poszukiwaczy muzycznych wrażeń oraz niebanalnej zabawy. To nie przypadek, gdyż za oboma wydarzeniami stoi agencja GoFest, gwarantująca wrażenia najwyższej jakości od wielu lat.
 
W sprzedaży znajduje się druga i jednocześnie przedostatnia już pula karnetów w ograniczonej i niższej cenie, dlatego apelujemy, aby nie zwlekać z ich kupnem i już teraz zacząć planować udział w tym magicznym wydarzeniu! 
 
Bilety do nabycia TUTAJ.

Szczegóły

Początek:
10 czerwca, 2022
Koniec:
11 czerwca, 2022
Koszt:
240zł
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Witryna internetowa:
https://carbonfestival.pl/

Miejsce wydarzenia

Strefa Carnall, Sztolnia Królowa Luiza
ul. Wolności 408
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 40 77
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia