Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień św. Patryka

16 marca / 19:00 - 21:30

80zł
mgw
Z okazji Dnia Św. Patryka Kopalnia Guido zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – muzyka celtycka na poziomie oprawiona widowiskowym tańcem irlandzkim, a przeplatana ciekawymi opowieściami. Zapraszamy w magiczną podróż do świata Celtów z zespołem muzycznym Jig Reel Maniacs oraz tancerkami Tuatha & Ellorien.
 
ARíS – RYTMY ROKU
MUZYKA – TANIEC – OBRAZ – TRADYCJE
 
Ponadczasowa, wielowymiarowa opowieść, która czaruje publiczność i przenosi ją na Zieloną Wyspę z jej tradycjami, muzyką, tańcem.
 
Zapraszamy do magicznego świata Celtów, dla których natura i jej coroczna odnowa wyznacza rytm obrzędom. Delikatne choreografie tańczone w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim harmonijnie przeplatają się z dźwiękami fletów, skrzypiec, gitar i perkusji. Widowisko wzbogacają ciekawostki o celtyckich wierzeniach i tradycjach.
 
Arís [wymowa z akcentem na drugą sylabę: E-risz] oznacza w języku irlandzkim od początku, od nowa – to nawiązanie do uniwersalnego cyklu pór roku – niepowtarzalne spotkanie z celtycką kulturą prowadzone słowem, obrazem, muzyką i ruchem.
 
Na wydarzenie zapraszają: zespół muzyczny Jig Reel Maniacs oraz grupa tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien, formacje od blisko szesnastu lat współtworzące projekty sceniczne „Eachtra – Celtycka Podróż” oraz „Celtic fusion and dance”.
 
Jig Reel Maniacs to trzydziestoczteroletnia formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Ich brzmienie w dwóch kluczowych słowach: Celtic fusion.
 
Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego działający od ponad osiemnastu lat. Choreografie Ellorien tworzone były przy współpracy z tancerzami spektakli tanecznych Riverdance: Lord of the Dance oraz Feet of Flames. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.
 
Informacje dodatkowe:
Data: 16.03.2024
Miejsce: Kopalnia Guido w Zabrzu
Cena biletu: 80 zł 
Zjazdy od 17:30
Start o 19:00
Zakończenie koncertu około 21:30

Szczegóły

Data:
16 marca
Godzina:
19:00 - 21:30
Koszt:
80zł
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Witryna internetowa:
https://podziemnaprzygoda.pl/shop?type=EVENT&modal=true

Miejsce wydarzenia

Kopalnia Guido
ul. 3 Maja 93
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 271 40 77
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia