Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Kwiatów

10 czerwca, 2023 - 11 czerwca, 2023

bezpłatne
mob
Natura, Sztuka, Piękno – to hasło przewodnie od początku towarzyszy Festiwalowi Kwiatów. Tegoroczny zorganizowany przez Miasto Zabrze, odbędzie się 10-11 czerwca br. w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, który obchodzi właśnie 85. urodziny.
 
Jak przystało na urodzinowy Festiwal w programie nie zabraknie szczególnych atrakcji muzycznych, ekologicznych czy naukowych. Specjalne koncerty przygotowują m.in. Maes-Trio, orkiestra MGW oraz ikona muzyki z kręgu „krainy Łagodności” zespół Czerwony Tulipan. Tradycyjnie nie zabraknie poezji – prezentacja antologii „Patrzymy gdzie się pali światło”, wykładów i prezentacji popularno-naukowych. Swoje stoiska przygotowują naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego , Politechniki Śląskiej i ATH z Bielska-Białej.
Nowością będzie Kwiatowy Pokaz Mody.
 
Organizatorami Festiwalu Kwiatów są: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.
 
Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przedsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

Szczegóły

Początek:
10 czerwca, 2023
Koniec:
11 czerwca, 2023
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/568517132062886/?ref=newsfeed

Miejsce wydarzenia

Miejski Ogród Botaniczny
ul. Piłsudskiego 60
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 271 30 33
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia