Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gryształek

17 września, 2023 / 17:00 - 21:00

bezpłatne

Rada Dzielnicy Mikulczyce zaprasza wszystkich miłośników planszówek do wspólnego grania i spędzenia wolnego czasu. Organizatorzy chcą promować tę formę rozrywki, ponieważ integruje ona ludzi w pasjonujących rozgrywkach przy stole, a także rozwija zdolności organizacyjne, uczy współpracy i zasad fair play.

I Mikulczyckie spotkanie przy planszy „Gryształek” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 17 września, o godzinie 12.00, w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Zabrzu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Wstęp wolny.

Dlaczego warto wybrać się na to wydarzenie?

Gry planszowe to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, z dala od wirtualnej rzeczywistości.
Rozgrywki planszowe kształtują umiejętności podejmowania decyzji, zarządzania zasobami i strategii.
Uczestnictwo w „Gryształku” to szansa na poznanie nowych osób, nawiązanie przyjaźni i wspólną zabawę.
To pierwsze takie spotkanie, natomiast organizatorzy wierzą, że uda się przy planszówkach cyklicznie gromadzić zarówno mieszkańców Mikulczyc, jak i całego Zabrza oraz Śląska.

W trakcie „Gryształka” odbędą się Mistrzostwa Polski w Star Wars Armada Store Championship – emocjonującej grze figurkowej osadzonej w świecie Star Wars! 22 uczestników z całej Polski stanie do rywalizacji o główną nagrodę.

Atrakcje podczas eventu:

  • Games Room z grami Portal Games: Oferujący szeroki wybór gier planszowych i karcianych. Portal Games to czołowy polski producent gier planszowych, który zdobył uznanie na arenie międzynarodowej, tworząc innowacyjne i angażujące gry dla graczy na całym świecie. Każdą grę prezentują i tłumaczą wolontariusze z Silesian Board Gamers.
  • Stowarzyszenie „Zalew Gier”: Grupa zapalonych pasjonatów gier planszowych, którzy z entuzjazmem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając nowicjuszom w zgłębianiu tajników rozmaitych gier.
  • Społeczność „Bitewniaków”: Fascynujące zanurzenie w świat gier figurkowych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać różne systemy, takie jak „Song of Ice and Fire”, „Blood Bowl”, czy „Star Wars Legion”, a także spotkać się z doświadczonymi graczami i wymienić się doświadczeniami.

Współorganizatorami wydarzenia są: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Zabrzu i Miasto Zabrze.

Partnerzy: Portal Games, Zalew Gier oraz Silesian Board Gamers.

Szczegóły

Data:
17 września, 2023
Godzina:
17:00 - 21:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://miastozabrze.pl/2023/09/12/wkrotce-i-mikulczyckie-spotkania-przy-planszy-gryszlatek/

Miejsce wydarzenia

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1
ul. Tarnopolska 50
Zabrze, śląskie 41-807 Poland
+ Google Map