Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Haftuj przeciw przemocy

16 września, 2023 / 10:30 - 12:30

bezpłatne
mm

Haftuj przeciw przemocy – społeczna akcja artystyczna to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby dzielenia się wsparciem i empatią z osobami doświadczającymi przemocy domowej. Zapraszamy do dołączenia do projektu z Muzeum Miejskim w Zabrzu

Początkowo akcja ta skierowana była w stronę kobiet, które w przeważającej części są ofiarami przemocy. Z biegiem lat obszar wsparcia poszerzył się za sprawą uczestników akacji. Każda osoba, która dołączyła do projektu, haftując na niewielkiej tkaninie element sztandaru solidarności z ofiarami przemocy tworzyła własny symbol jedności, wsparcia, sprzeciwu, złości – całej gamy emocji, która towarzyszyła jej podczas haftowania.

Haft to technika, przez lata uważana za sztukę niższą, przynależną tylko artystkom, kojarzona z tradycją i folklorem, wykorzystywana do zdobienia, pełniła również rolę dydaktyczną. Obecnie przeżywa swój renesans i coraz częściej gości w galeriach sztuki współczesnej łącząc tradycję z nowoczesnością.

Autorka projektu Haftuj przeciwko przemocy Małgorzata Gwiazdonik – Müller wykorzystuje haft jako narzędzie do społecznej rozmowy na temat przemocy inicjując wspólne spotkania hafciarskie, w trakcie których przy rozmowie, powstają kolejne elementy sztandaru.

Zapraszamy do wspólnego haftowania i rozmowy 16 września 2023 r. o 10.30. Materiały zapewnia autorka.

Szczegóły

Data:
16 września, 2023
Godzina:
10:30 - 12:30
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://edd.nid.pl/wydarzenia/haftuj-przeciw-przemocy/

Miejsce wydarzenia

Galeria Muzeum Miejskiego Café Silesia
ul. 3 Maja 6
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 777 05 01
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia