Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

INDUSTRIADA 2023

17 czerwca, 2023 / 09:00 - 21:00

indu

W tym roku już po raz czternasty zapraszamy do wspólnego świętowania INDUSTRIADY – święta Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

Zgodnie z tegorocznym motywem przewodnim – ,,Sztuka Przemysłu”, obiekty biorące udział w INDUSTRIADZIE postarają się pokazać, jak dwa – zgoła odmienne światy: sztuki i przemysłu – wzajemnie się przenikają, i jak wbrew pozorom idealnie się odnajdują.

Sztolnia Królowa Luiza zaprasza na Muzyczne oblicza techniki – Podziemny Spływ Sztolnią, tematyczne zwiedzanie podziemi, miejsca pełnego dźwięków, niezwykłych postaci i historii.

W dniu INDUSTRIADY, ukryte na co dzień Podziemne Królestwo Maszyn zamieni się na w pracownię artysty, a podziemia będzie można zwiedzać na trasie Maszyna jak malowana.

W czasie zjazdu 320 metrów pod ziemię w Kopalni Guido będzie się można poczuć jak na planie filmowym! W dodatku zwiedzanie kopalni pt. Szychta jak z filmu odbędzie się w wyborowym towarzystwie samego hrabiego Guido. Jednocześnie w Kopalni Guido powstanie MURAL, który oficjalnie zostanie odsłonięty o 18:30.

W trakcie festiwalu nie zabraknie atrakcji także na powierzchni. Na terenie Parku 12C i w strefie Carnall będą się odbywały liczne warsztaty i animacje dla dzieci, w tym warsztaty plastyczne i kreatywne, aktywności ruchowe i sportowe oraz koncerty i występy artystów.

W godzinach 14:30 –  17:15 na terenie strefy Carnall odbywać się będą koncerty Orkiestr Górniczych i chórów – zagrają Górnicza Orkiestra Dęta KWK ,,Sośnica”, Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

17:30 – wielki performance pod tytułem ,,Pnioki, krzoki, ptoki”, odbędzie się przy wejściu do Maszyny Parowej w Strefie Carnall. Udział w tym wydarzeniu wezmą artyści Teatru Obecności, Teatru Off Roud, chór i Górnicza Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Mandrysza. W słuchowisku „Szola” udział biorą aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu.

18:30 – 19:30 – czas na spektakl! „Kosmiczna Podróż Guliwera” to zaproszenie do wspólnej podróży (i nie, tym razem nie pod ziemię ale… aż do gwiazd, na magicznym statku Guliwera.

Miejsce wydarzenia

obiekty Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu