Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Iris Munos / Gainsbourg czy Gainsbarre?

9 września, 2021 / 18:00 - 19:30

40 zł
Miasto Zabrze oraz Filharmonia Zabrzańska zapraszają na koncert piosenki francuskiej „Gainsbourg czy Gainsbarre?” w wykonaniu niezwykłej Iris Munos.
 
Iris Munos urodziła się w Perpignan, we Francji, na granicy z Hiszpanią, w wielokulturowej rodzinie, gdzie wychowanie miesza się z artystyczną aktywnością. W niekończącym się biegu poprzez pola pełne motyli i rowerowych wyprawach na szczyty Gór Czarnych, młodość Iris przepełniona była wolnością. Jedną z podstawowych wartości, od której nie oddala się na krok. Od 2012 roku areną jej wolności stała się Polska. Mieszkając w Poznaniu, Iris dzieli swoje życie pomiędzy nauczanie języka, teatr i piosenkę. Jej zamiłowanie do piękna francuskich tekstów zauważyć można było podczas ponad stu koncertów, które zagrała w całej Polsce. Jej ostatni recital zatytułowany był: „A gdyby Brel był kobietą?…” Zanim zdecydowała się na piosenki Serge’a i elektro – rockową atmosferę, zachwycała publiczność głosem, któremu towarzyszyło jedynie pianino. Wolność i przekonanie: zwycięski duet dla młodej kobiety i jej głosu.
 
Gainsbourg czy Gainsbarre?
Trzydzieści lat temu odszedł wielki, nieśmiały, wyklęty poeta Serge Gainsbourg. Jak nikt inny potrafił żonglować słowami i ich sensem, tworzył teksty pełne dwuznaczności, prowokacyjne, zmieniające oblicze języka francuskiego.
Iris Munos, piosenkarka, aktorka, składa hołd muzycznej kreacji Serge’a Gainsbourg’a, wykonując pełen emocji i współczesnych elementów koncert. To poetycka i pełna pikanterii podróż pełna rozłamów, artystycznych poszukiwań, prowokacji i skandali, które zmieniały sukcesywnie Gainsbourg’a w Gainsbarre’a.
Iris, z akompaniamentem Mateusza Rychłego (gitara elektryczna) oraz Jakuba Kaczmarka (pianino), stworzyła popowo-rockowy, podszyty funkowymi dźwiękami i pozostawiający wiele miejsca dla jej głosu i interpretacji, koncert. Jego muzyczna i wizualna strona zaspokoi gusta niefrancuskojęzycznej części publiczności mniej przywiązanej do pełnych poetyki słów Serge’a.

Szczegóły

Data:
9 września, 2021
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
40 zł
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/2976900062553118?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Miejsce wydarzenia

Filharmonia Zabrzańska
Park Hutniczy 7
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 47 17
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia