Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Noworoczny

1 stycznia, 2022 / 17:00 - 19:00

na zaproszenia
dmit

To już tradycja, że zabrzanie pierwszy dzień nowego roku witają ze śpiewem i muzyką. Nie muszą jednak wcale jechać do Wiednia, by w towarzystwie tamtejszych filharmoników rozpoczynać w ten sposób kolejny rok, skoro z muzyką operetkową i to w doskonałym wydaniu, mogą spotkać się 1 stycznia o godz. 17 w Zabrzu, w Domu Muzyki i Tańca.

Ten już naprawdę prestiżowy i zawsze długo oczekiwany przez melomanów Koncert Noworoczny uświetni, jak to bywało w latach ubiegłych, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Zaproszono też znakomitych solistów: Katarzynę Oleś-Blachę – sopran, Monikę Ledzion-Porczyńską – mezzosopran i Tomasza Kuka – tenor.

W Wielkiej Gali Operetkowej nie może zabraknąć ruchu scenicznego, barwnych strojów i dekoracji, zatem widzowie będą mogli też podziwiać plejadę polskich tancerzy. Wystąpią: Dorota Rak, Kamila Borowska, Joanna Lichorowicz-Greś, Zofia Czechlewska, Sławomir Greś, Mateusz Ludwikowski, Adam Czechlewski, Bartłomiej Marszałek. Choreografię i kostiumy przygotowała Zofia Czechlewska. Kierownikiem muzycznym Koncertu Noworocznego jest Sławomir Chrzanowski, który dyrygować będzie zabrzańskimi filharmonikami.

Szczegóły

Data:
1 stycznia, 2022
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
na zaproszenia
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-koncert-noworoczny/198.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia