Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowy Festiwal Rysowania – wernisaż wystawy

15 września, 2023 / 11:00 - 12:00

bezpłatne

15 września w Galerii MOK o godzinie 11.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac powstałych podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania połączony z wręczeniem nagród i katalogów z reprodukcjami prac laureatów. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorami Festiwalu są Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Edycja Międzynarodowego Festiwalu Rysowania w Zabrzu zbiegła się z setnymi urodzinami wybitnego polskiego rysownika, malarza, twórcy ikon Jerzego Nowosielskiego, którego dorobek artystyczny stał się inspiracją dla uczestników wydarzenia. Twórczość artysty, dla niego samego, była nieustannym balansowaniem pomiędzy sacrum, a profanum w poszukiwaniu mistycyzmu w życiu codziennym. Podążając śladami mistrza uczestnicy festiwalu wkroczyli w świat „Ikon” inspirowanych tradycją, historią oraz kulturą, którą przybliżyli im ucharakteryzowani modele z zaprzyjaźnionych zabrzańskich szkół średnich.

Jak co roku Festiwal odbył się na największej hali sportowej Zabrza w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy J. Matejki 6.

Każdy Międzynarodowy Festiwal Rysowania to Święto Rysunku, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych na Śląsku. Festiwal ma charakter otwartego konkursu rysowania, w którym biorą udział dzieci, młodzież i dorośli. Zadaniem uczestników podzielonych na osiem kategorii wiekowych, każdorazowo jest wykonanie rysunku postaci ludzkiej z natury w dowolnej technice rysunkowej, na wybranym przez uczestnika podobraziu i formacie.

Festiwal dla uczestników jest niepowtarzalną okazją skonfrontowania własnych umiejętności i spontanicznej wypowiedzi twórczej, która tworzy wyjątkową atmosferę wydarzenia. Prace festiwalowe są oceniane przez jurorów – nauczycieli akademickich katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. W tej edycji spośród złożonych do konkursu 615 prac Jury przyznało nagrodę główną – Grand Prix oraz pierwszą, drugą i trzecią nagrodę w kategoriach szóstej, siódmej i ósmej, a w pozostałych wyróżnienia.
Zwieńczeniem Festiwalu jest wystawa prac w Galerii MOK w Zabrzu.

Wstęp wolny.

Wystawa czynna do 20 października br.

 

Godziny otwarcia Galerii MOK we wrześniu*:

Poniedziałek: 7.00-15.00

Wtorek: 7.00 – 19.30

Środa: 7.00 – 15.00

Czwartek: 7.00 – 17.00

Piątek:7.00 – 19.30

 

* Godziny otwarcia Galerii MOK w kolejnych miesiącach mogą ulec zmianie.

Szczegóły

Data:
15 września, 2023
Godzina:
11:00 - 12:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/mokzabrze

Miejsce wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu
ul. 3 Maja 91a
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 278 08 02
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia