Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MotoStrefa: Pokaż Swego Sprzęta – NOWY TERMIN!

6 sierpnia, 2022 / 15:00 - 18:00

bezpłatne
moto

Po raz kolejny w imieniu Stowarzyszenia Śmiercioodporni mamy ogromną przyjemność zaprosić na integrację zabrzańskiego środowiska motocyklowego! Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników jednośladów – bez względu na ich wiek, pojemność silnika, moc oddaną na koło czy wreszcie staż na jednośladzie!

Impreza pierwotnie miała odbyć się już 30 lipca 2022 roku (sobota). Z powodu fatalnych warunków pogodowych została przełożona na 6 sierpnia 2022 roku, start o godz. 14 na placu manewrowym MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego przy ul. Knurowskiej w Zabrzu (wjazd naprzeciwko salonu samochodowego). Tam zapraszamy do wspólnej integracji środowiska motocyklowego.

Imprezę rozpoczniemy od parady motocyklowej ulicami Zabrza, aby zaprezentować wszystkim mieszkańcom, że jesteśmy wśród nich i aby nie tylko uatrakcyjnić im dzień, ale także przypomnieć, że pojawiamy się na drogach i jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego musimy wzajemnie na siebie uważać.
Po paradzie zapraszamy na wspólnego grilla, wykoszone trawniki, na których będzie można wygrzać w słońcu i odpocząć, a także na punkty naszych partnerów!

W ramach promocji bezpieczeństwa motocyklistów zaprosiliśmy do współorganizacji warsztat Rebel Moto, który nieodpłatnie będzie sprawdzał najważniejsze punkty dotyczące bezpieczeństwa w wytypowanych motocyklach i wskazywał czym ewentualnie warto się zająć.

Nasz partner – firma Fuchs Oil Polska – przedstawi wykład o najważniejszych kwestiach dotyczących technik olejowych i smarnych w motocyklach.

Zabrzańska komenda Państwowej Straży Pożarnej zaprezentuje wóz bojowy, co będzie bezwzględną atrakcją dla tych młodszych i tych starszych.

Wreszcie Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprezentuje pozorację wypadku motocyklowego, aby zaprezentować w jaki sposób zabezpieczyć miejsce zdarzenia i jak pomóc w wypadku motocykliście.

Co więcej, proponujemy Wam konkurs na najciekawszy motocykl na imprezie! W ramach plebiscytu, w którym sami będziecie głosować, wybierzemy najfajniejszy jednoślad, który będzie uczestniczył w imprezie! Dla zwycięzcy rzecz jasna przygotujemy drobny upominek!

Nie czekaj i już dziś rezerwuj sobie sobotnie popołudnie!

Skąd nazwa MotoStrefa? W 2016 roku zorganizowaliśmy ogromną imprezę charytatywną na parkingu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu i chcieliśmy pobić rekord Guinessa w liczbie jednocześnie palących gumę motocykli. Wtedy wszelkie plany skomplikowała pogoda, bo obfite opady deszczu spowodowały, że impreza musiała zostać częściowo odwołana. Ale teraz chcemy zreaktywować tę markę i w nowym, jeszcze bliższym na wydaniu.

Szczegółowy harmonogram:
14.00 – rozpoczęcie imprezy
14.45 – odprawa dla uczestników, przekazanie instrukcji bezpieczeństwa i zachowania się w kolumnie pilotowanej przez przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego
15.00 – rozpoczęcie i wyjazd parady wyznaczoną trasą
16.00 – powrót parady
16.40 – pozoracja wypadku motocyklowego wraz z omówieniem
17.00 – wykład o technikach olejowych w motocyklach – Fuchs Silkolene
18.00 – wygaszanie imprezy
Osoby do kontaktu:
Rafał Bryła – tel. 695 732 850
Paweł Franzke – tel. 601 878 708

 

Miejsce wydarzenia

plac manewrowy MotoRat
ul. Knurowska
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia