Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Wolnej Jeździe Motocyklem

28 maja, 2023 / 10:00 - 14:00

bezpłatne
motorat
Zapraszamy na pierwsze w historii Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Jeździe Wolnej Motocyklem, które organizuje Stowarzyszenie Śmiercioodporni w kooperacji z MotoRat – Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego oraz Areną Zabrze!
 
Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Wolnej Jeździe Motocyklem to impreza, która promuje bezpieczeństwo wśród motocyklistów i prawidłową technikę prowadzenia pojazdów jednośladowych. Jak bowiem wiadomo, prawdziwą sztuką jest prowadzić motocykl powoli, na granicy utraty równowagi, a jednocześnie w pełni w kontrolowany sposób. Formuła zawodów szczegółowo opisana jest w załączonym regulaminie, ale w największym uproszczeniu to rywalizacja sportowa motocyklistów ustawionych na dwóch równoległych torach o długości 70 stóp (około 21 metrów), w której zwycięzcą zostaje ten zawodnik, który do mety dojedzie jako ostatni, nie tracąc równowagi, nie podpierając się czy nie wyjeżdżając poza wyznaczone pole.
 
Impreza odbywa się w całkowicie darmowej formule –uczestnictwo zwolnione jest z wszelkich dodatkowych opłat, z wyjątkiem kosztów paliwa oraz amortyzacji sprzętu.
 
Serdecznie zapraszamy do zapisu do udziału w naszej imprezie. Zapisy prosimy kierować na adres e-mail kontakt@smiercioodporni.pl, a wiadomość prosimy tytułować: „JAZDA WOLNA – ZAPIS”. W treści prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika oraz telefonu kontaktowego.
Dopuszczamy zapisy w dniu imprezy z puli wolnych miejsc (o ile nie zostaną wyczerpane wcześniej).
 
Harmonogram imprezy:
10.00 – oficjalne rozpoczęcie potwierdzenia zapisów i ewentualnie dodatkowe zapisy z puli wolnych miejsc (o ile nie zostaną wyczerpane wcześniej)
10.15 – rozpoczęcie Badania Kontrolnego motocykli uczestniczących w rywalizacji oraz sprzętu motocyklistów
10.45 – odprawa dla uczestników
11.00 – rozpoczęcie rywalizacji sportowej
14.00 – planowane zakończenie imprezy

Szczegóły

Data:
28 maja, 2023
Godzina:
10:00 - 14:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/3545832978983378/

Miejsce wydarzenia

Arena Zabrze
ul. Roosevelta 81
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map