Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Orszak Trzech Króli na ulicach Zabrza

6 stycznia / 14:00 - 15:00

bezpłatne
um zabrze

Orszaki Trzech Króli 2024 odbędą się 6 stycznia w ok. 800 miastach w Polsce i na świecie. Tym razem wydarzeniu będzie towarzyszyło hasło „W jasełkach leży!”. W uroczystość Objawienia Pańskiego Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami naszego miasta.

W Zabrzu Orszak będzie podzielony na trzy strumienie, które wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę na placu przed kościołem pw. św. Anny.

Grupa żółta wyruszy sprzed Hali Pogoń, grupa czerwona – sprzed kościoła pw. św. Kamila, a grupa niebieska – sprzed kościoła pw. św. Józefa. Orszak rozpocznie się równocześnie o godz. 14.00 dla wszystkich grup.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej – na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania lokalnej wspólnoty. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe wydarzenie.

Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy Orszaku byli ubrani w kolorowe stroje, w zależności od koloru grupy, do której dołączą, czy też posiadali jakieś inne elementy w tym kolorze. Kolorystyka poszczególnych strumieni symbolizuje Trzech Króli i różne kontynenty. Kolor czerwony to strumień europejski, kolor niebieski – afrykański, a kolor żółty – azjatycki. 

Więcej informacji o tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli w naszym kraju znajdziecie Państwo TUTAJ.

Szczegóły

Data:
6 stycznia
Godzina:
14:00 - 15:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://miastozabrze.pl/2024/01/03/ulicami-zabrza-przejdzie-orszak-trzech-kroli-6/

Miejsce wydarzenia

Zabrze
Zabrze, śląskie 41-800 Poland + Google Map