Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pictures of Poland

4 czerwca, 2022 / 18:00 - 20:00

70zł
dmit
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu zaprasza na wyjątkowy spektakl baletowy „Pictures of Poland”, będący choreograficzno-plastyczną opowieścią o dziejach Polski i Polaków.

 

Spektakularne widowisko odnoszące się do wartości narodowych, takich jak: wolność, solidarność, ofiarność czy duma zabierze widzów w podróż po najciekawszych wydarzeniach począwszy od powstania Państwa Polskiego, aż do czasów współczesnych.

 

Baletowy teatr symboli zbudowany na bazie najistotniejszych historycznie wydarzeń dając możliwość śledzenia polskich losów nie pozwala się nudzić, pełni tym samym znakomite funkcje popularyzatorskie oraz edukacyjne.

 

Warto wspomnieć, iż muzyczną podstawę spektaklu tworzy album „Poland” grupy Tangerine Dream, grającej elektroniczną muzykę o charakterze symfonicznego rocka. ​Z kolei pomysłodawcą, reżyserem i choreografem widowiska jest Artur Żymełka – nagrodzony Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy choreograf” oraz Złotą Maską w kategorii „Przedstawienie roku 2021” – za wyreżyserowany spektakl baletowy Sól Ziemi Czarnej.

 

Połączenie wyjątkowej muzyki z tematyką spektaklu sprawi, iż czekają na Państwa niesamowite wrażenia!

Szczegóły

Data:
4 czerwca, 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
70zł
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-pictures-of-poland/222.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia