Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PoChodzenie #7/22 Całodniowy spacer turystyczny „Wyprawa do Wójcika, czyli Restauracji Pod Dębem”

24 lipca, 2022 / 11:00 - 18:00

bezpłatne
kartel
Kartel Kulturalny oraz Rada Dzielnicy Rokitnica – Nasza Rokita zapraszają na PoChodzenie #7/22 Całodniowy spacer turystyczny. Podczas wyprawy poznamy trzy, a nawet cztery różne części jednego lasu.
 
Las jest nasz! Tu biegamy, tu jeździmy na rowerach, tu spacerujemy. Chcemy go poznawać i roz-poznawać. Tym razem spędzimy w nim cały dzień i przemierzymy leśnymi ścieżkami ponad 15 kilometrów. Sprawdzimy, jak dziś wygląda dawny Waldpark Miechowitz-Rokittnitz – co zostało z założeń Parku Leśnego? Gdzie znajdowała się „Szwajcaria Rokitnicka”? Jakie nasadzone przez Tiele-Wincklerów drzewa jeszcze rosną?
Porozmawiamy o „duchu miejsca”, a także o tożsamości kulturowej i dziedzictwie historycznym naszego lasu. W połowie drogi, w restauracji Pod Dębem w Bytomiu, właściciele opowiedzą nam o miejscu, które działa od 1920 roku!
 
Miejsce zbiórki: ratusz rokitnicki.
 
Prosimy o ubranie się stosownie do warunków atmosferycznych, zabranie prowiantu i wygodnych butów dedykowanych górskim (!) wycieczkom. W restauracji pod Dębem będzie możliwość zjedzenia obiadu (na koszt własny).
Spacer przewidziany jest do godzin wieczornych.
 
organizatorzy: Spółdzielnia Leśnych Praktyków Waldpark Rokittnitz-Miechowitz, Kartel Kulturalny oraz Nasza Rokitnica