Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Poczytanie 101. Rokita Czyta „Wyspę” Victorii Hislop

29 lipca / 18:00 - 20:00

bezpłatne
mbp
Spotkanie wakacyjne, czyli zabieramy kocyki, kosze piknikowe i wiktuały i piknikujemy na Cegielni.
Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać naszym planom, spotkamy się w bibliotece rokitnickiej – Filia nr 6, ul. Krakowska 52, 41-808 Zabrze
….
Tym razem czytamy „Wyspę” Hislop.
opis wydawcy:
Dramatyczna opowieść o czterech pokoleniach rodziny rozdzielonej przez wojnę i chorobę. O zakazanej miłości i trudnych wyborach, których musi dokonywać każda z nas. Jedna z najchętniej kupowanych książek XX wieku!
Autorkę wyróżniono British Book Award za debiut literacki, a jej powieść „Wyspa” była mocną kandydatką do tytułu brytyjskiej książki roku.
 
„Wyspa” zachwyci miłośniczki sag rodzinnych i twórczości Lucindy Riley.
Sofia Fielding nigdy nie mówiła o swojej przeszłości, wspominała jedynie, że zanim w wieku osiemnastu lat przyjechała do Londynu, wychowywała się na Krecie, w małej wiosce o nazwie Plaka. Gdy jej córka Alexis, stojąca przed poważną życiową decyzją, postanawia poznać rodzinne sekrety, matka daje jej list do starej przyjaciółki, Fotini, obiecując, że wszystkiego dowie się od niej. Po przyjeździe do Grecji Alexis ze zdumieniem odkrywa, że Plaka sąsiaduje z dawną kolonią trędowatych – osadą na kamienistej wysepce Spinalonga. Co wiąże kobiety z rodziny Sofii z tym zapomnianym przez Boga miejscem? Krok po kroku Alexis odkrywa przeszłość matki, babki, ciotki i prababki, a także wielki sekret, który od lat łączy kolejne pokolenia kobiet z niegościnną Spinalongą.
To niezwykle barwna, realistyczna, poruszająca i absorbująca opowieść. Napisana świadomie i z wielką wrażliwością. „Observer”
Ta fascynująca opowieść przypomina nam, że miłość i życie przetrwają nawet w najbardziej przerażających okolicznościach.
„Sunday Express”
Powieść napisana z pasją i zaangażowaniem. Autorka skrupulatnie zbadała swoje fascynujące pochodzenie i poświęciła wiele uwagi weryfikowaniu medycznych faktów dotyczących przerażającej choroby, jaką jest trąd.
„The Sunday Times”
Wspaniałe opisy, wyraziści bohaterowie, intymny portret życia małej wyspiarskiej społeczności.
„Woman & Home”

Szczegóły

Data:
29 lipca
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1842380749594890

Miejsce wydarzenia

dawna Cegielnia na granicy Rokitnicy i Wieszowy (przy stawie sekcyjnym)
50,374103, 18,785825
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map