Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

QUEEN SYMFONICZNIE

5 marca, 2023 / 19:00 - 20:00

płatne
dmit

5 marca 2023 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Zabrza!

Po półtorarocznej przerwie, koncert w Domu Muzyki i Tańca odbędzie się z poszerzonym składem muzyków o Hollyłódzką Orkiestrę Filmową. Podczas dwuczęściowego koncertu na scenie usłyszymy ponad 50 artystów w najwybitniejszych utworach grupy Queen.
 
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od ponad 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się około 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018 r.
 
Projekt Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetnia także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Keep Yourself Alive”, “Another One Bites The Dust”, “Under Pressure” znane z wykonania z Dawidem Bowie oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak. Dyryguje Jan Niedźwiecki, lider i twórca projektu.
 
Cena biletu: od 99 zł do 170 zł do nabycia w kasie DMiT i online.

Szczegóły

Data:
5 marca, 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
płatne
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-queen-symfonicznie/229.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia