Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rajd Renifera 8 – wspieramy WOŚP

27 stycznia / 14:00 - 19:00

bezpłatne
cop
Już w styczniu ósmy Rajd Renifera! Po kilku latach przerwy zapraszamy na plac Warszawski w Zabrzu, gdzie odbędzie się start i meta naszego rajdu! Zapraszamy już 27 stycznia 2024 o godz. 14.00!
 
Tradycyjnie w ramach naszej imprezy będziemy działać charytatywnie! Wspierać będzie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której wolontariusz będzie towarzyszył nam na imprezie. Tradycyjnie też wspomożemy zabrzańskie schronisko dla bezdomnych zwierząt PsitulMnie, dla którego jeden z naszych partnerów – Gabinet Weterynaryjny Vetmedica – zorganizuje zbiórkę! A przy okazji fantastyczny punkt zadaniowy!
 
Program:
14.00 – zbiórka uczestników na pl. Warszawskim w Zabrzu i rozpoczęcie zapisów (limit załóg: 40)
14.45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej
15.00 – wyjazd załóg do punktów
17.00 – zakończenie ona rywalizacyjnego i przyjazd załóg na metę na pl. Warszawskim
18.00 – rozstrzygnięcie Rajdu Renifera
18.30 – zakończenie imprezy
 
FAQ
> Na czym polega taki rajd?
Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Po 45-minutowej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, „misiów” i koszulek rozpoczniemy odprawę, w trakcie której każda załoga otrzyma mapę z punktami zadań, numer startowy identyfikujący dla organizatorów oraz kartę odpowiedzi. O wyznaczonej godzinie rozpocznie się dwugodzinne „okienko”, w którym uczestnicy będą zobowiązani do realizacji jak największej liczby punktów i dojechać na metę. W tym roku znów zawodnicy wystartują w jednej, wspólnej kategorii. Zwycięzcy zgarniają wszystko: puchar, nagrody i uściski.
>Czy muszę przyjechać Klasykiem?
Nie! Wracamy do pierwotnej formuły naszego Rajdu i absolutnie nie nakłaniamy, by w imprezie udział miały brać tylko samochody zabytkowe. To impreza całkowicie otwarta dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na to, jakimi samochodami przyjadą. Planujemy jednak wyróżnić zespół, który osiągnie najlepszy wynik samochodem wyprodukowanym w rocznikach do ‘90.
> Jakich aut nie chcemy na naszej imprezie?
Nie typujemy samochodami. Bardziej chodzi nam o ludzi. Nasze imprezy mają być fajną alternatywą, miło spędzonym czasem z nutką rywalizacji. Nie chcemy jednak na naszych imprezach pozerów, którzy przyjeżdżają TYLKO po to, by upalić lacia, popisywać się czy… awanturować.
>Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?
Samochód lub motocykl! Pojazd musi być sprawny! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.
 
Regulamin dostępny TUTAJ.

Szczegóły

Data:
27 stycznia
Godzina:
14:00 - 19:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/685984660406466

Miejsce wydarzenia

Zabrze
Zabrze, śląskie 41-800 Poland + Google Map