Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Silesian Jazz Daughters w Szybie Maciej

26 października, 2023 / 19:00 - 21:00

55zł
szyb maciej

Jazzowy koncert w Szybie Maciej.
Już 26 października (czwartek) zapraszamy na wyjątkowy koncert. Szykujemy dla Was klimatyczny jazzowy wieczór. W naszych industrialnych wnętrzach wystąpi tercet wokalny SILESIAN JAZZ DAUGHTERS przy akompaniamencie Adama Jarzmika.

SILESIAN JAZZ DAUGHTERS – to tercet wokalny, który zawiązał się w Raciborskim Centrum Kultury w 2021. Wokalistki śpiewają w harmonii jazzowej nawiązując do klimatu legendarnej grupy The Andrews Sisters. Ich repertuar bazuje na stylach muzycznych pierwszej połowy XX wieku. Są to głównie standardy jazzowe oraz utwory rozrywkowe w lekkich, przyjemnych i swingowych aranżacjach, których autorem jest kompozytor i aranżer Adam Jarzmik. Zespół swój pierwszy sukces osiągnął po niespełna półrocznej współpracy zdobywając pierwszą nagrodę na Festiwalu Wokalnym Mikrofon Siemiona w Siemianowicach Śląskich. Kolejnym ważnym sukcesem było zdobycie dwóch głównych nagród: I miejsca oraz Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej w Warszawie. Mają w planach wiele projektów muzycznych oraz udział w festiwalach zarówno w kraju, jak i za granicą.

ADAM JARZMIK – pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego oraz kompozycji i aranżacji. Od 2015 roku pedagog tejże uczelni. Jako 17-latek zadebiutował na festiwalu „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie” ze swoim kwartetem. Największy wpływ na profesjonalną drogę artystyczną pianisty miał okres studiów o specjalności „Kompozycja i Aranżacja”. Założył on wówczas swój autorski zespół „Adam Jarzmik Quintet”, którego efekty intensywnej i twórczej pracy zostały nagrodzone na wszystkich festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce. Wynikiem tej działalności są trzy albumy „Euphoria”(Audio Cave), „Live At Radio Katowice”(Jazz Forum) oraz „On The Way Home” (Audio Cave) z gościnnym udziałem nowojorskiego gitarzysty Mike’a Moreno. W ankiecie Jazz Top 2017 magazynu JazzForum wyróżniony w dwóch kategoriach „Nowa Nadzieja- zespół” i „Nowa Nadzieja- muzyk”. Kierownik artystyczny projektów „Amy Winehouse Symfoniczni-e” oraz „Integracja Malowana Dźwiękiem”. W swej dotychczasowej karierze koncertował m.in Nowym Yorku, Rosji, Rumunii, Hiszpanii, Słowacji, Anglii, Czechach, Litwie, Ukrainie, Niemczech i Serbii.
Zespół SILESIAN JAZZ DAUGHTERS tworzą: Alicja Ploch-Burda – wokal, Joanna Skowyra – wokal, Paulina Świerczek – wokal oraz Adam Jarzmik – piano/aranżacje.

Jeśli kochasz Jazz to spotkajmy się w Szybie Maciej.

Bilety w cenie 55 zł/os. do zakupu on-line. Poniżej link 👇👇👇
https://bit.ly/3rSlIgb

Szczegóły

Data:
26 października, 2023
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
55zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/717385710225382

Miejsce wydarzenia

Szyb Maciej
ul. Srebrna 6
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 323 14 75, 32 721 455 500
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia