Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Markiem Blautem

4 kwietnia / 17:00 - 19:00

bezpłatne
mbp
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Blautem.
 
Marek Blaut – Ślązak z lwowskimi genami. Z wykształcenia jest prawnikiem, ale pracował również jako górnik, piekarz, dziennikarz czy realizator filmów edukacyjnych. Zadebiutował powieścią political fiction „Dolina-4” (2004). Wydał trzy tomy felietonów społeczno-obyczajowych: „Jezd doże” (2005), „Zapiski” (2013) oraz „Ludzie, ludzie” (2017), które publikowane były na łamach „Dziennika Zachodniego”. W 2019 r. pod pseudonimem J.M. Zły wydał powieść satyryczną „System”.
 
Przewodnim tematem będzie rozmowa wokół ostatniej książki – „Spisek IQ”.
 
Opis od wydawcy:
Oni, uważający się dotąd za animatorów postępu i rozwoju, okazują się wyrobnikami cynicznych łotrów, którzy imają się wszelkich, najpodlejszych sposobów tylko i wyłącznie w celu zdobywania i utrzymywania władzy. Jak gdyby sprawowanie władzy było celem samym w sobie, a nie środkiem do ulepszania homo sapiens, jego sposobu myślenia, pracy, rozwoju. Jasnym również było, że nie ma granic dla owej żądzy zdobywania, podboju.
Założyli, że uda się wierząc w uczciwość i dyskrecję uczestników tego Spisku IQ zgromadzić i przechować w bezpiecznym miejscu sumę współczesnej wiedzy. Tej z najwyższej półki. Chcieli ową jak ją nazwali Puszkę Pandory uzupełniać o kolejne odkrycia i wyniki badań. Musiały też paść pytania: kto i w jakich okolicznościach miałby zdecydować kto będzie beneficjentem wiedzy mające służyć ogółowi gatunku ludzkiego? Czy to nie fantasmagorie? Naiwność żyjących na Szklanej Górze, oderwanych od rzeczywistości megalomanów? Genialnych, ale jednak frajerów?
 
Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 6”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Szczegóły

Data:
4 kwietnia
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/220957301075656

Miejsce wydarzenia

Czytelnia Ogólna i Prasy
ul. Wyzwolenia 4
Zabrze, śląskie 41-800 Poland