Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Moniką Kassner

13 października, 2022 / 17:00 - 19:00

bezpłatne
mbp
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Kassner połączone z premierą książki „Sprawa rodziny Tebbe. Kolacja z mumią”.
 
Hindenburg jesienią 1934 roku. Mroczne tajemnice rodziny inżyniera Huty Donnersmarcka doprowadzają do tragedii. Angielska dziennikarka Lotti Dehner wraca na Górny Śląsk i prosi lipińskiego radcę Adolfa Jendryska, aby towarzyszył jej podczas przyjęcia w domu inżyniera Wilmara Tebbe. W czasie kolacji dochodzi do tajemniczego zabójstwa. Jendrysek rozpoczyna śledztwo.
 
Spotkanie poprowadzi Dariusz Walerjański.
 
Monika Kassner – historyczka i polonistka, działaczka społeczna, dziennikarka pisząca po śląsku,
czynna nauczycielka, autorka poczytnych książek dla dzieci: „Zaginione perły księżnej Daisy” oraz „Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat”. Dla dorosłych pisze kryminały retro o przygodach lipińskiego radcy Adolfa Jendryska. Dotychczas powstały „Sprawa Salzmanna. Trup, którego nie było”, „Sprawa Rollnika. Zbrodnia prawie doskonała” oraz najnowszy „Sprawa rodziny Tebbe. Kolacja z mumią”. Laureatka pierwszej nagrody w ramach IX edycji konkursu na Jednoaktówkę po śląsku za tekst Pōnbōczkowi świyczka oraz konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2022.
 
Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Kryminalne zagadki Ślaska vol.4”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły

Data:
13 października, 2022
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1174402379778290/?ref=newsfeed

Miejsce wydarzenia

Centrum Usług Społecznych
ul. Stalmacha 7
Zabrze, śląskie Poland
+ Google Map