Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Symfonia dla Zabrza

5 maja, 2022 / 18:00 - 20:00

70zł – 90zł
dmit

Już w czwartek, 5 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zabrzmi premierowe wykonanie wyjątkowego dzieła muzycznego, jakim jest skomponowana przez belgijskiego kompozytora Henriego Seroka „Symfonia dla Zabrza”

Autorem tego czteroczęściowego dzieła skomponowanego specjalnie z okazji obchodów setnej rocznicy naszego miasta jest belgijski kompozytor filmowy i piosenkarz Henri Seroka. Popularność zdobył w latach 60. występując w Belgii, Francji, Niemczech, USA i Polsce, gdzie w 1969 roku zaśpiewał na Festiwalu Piosenki w Sopocie. Od wielu lat zajmuje się komponowaniem muzyki poważnej i filmowej oraz czynnie współpracuje z polskimi filmowcami, zwłaszcza z Jackiem Bromskim.

Utwór został zarejestrowany w studiu Polskiego Radia w Katowicach w sierpniu 2020 r. i podczas tegoż koncertu doczekał się swojego prawykonania. Drugą część wieczoru wypełnią słynne fragmenty chóralne wybrane z twórczości wielkich klasyków gatunku, od Haendla począwszy na Kilarze kończąc.

Oprawę muzyczną zapewni zabrzański chór „Resonans con tutti”, a wszystkim artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Szczegóły

Data:
5 maja, 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
70zł – 90zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-symfonia-dla-zabrza/220.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia