Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sztuka pod ochroną – wernisaż wystawy

18 października, 2023 / 17:00 - 19:00

bezpłatne
zs18

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu oraz Kierowniczka Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Zabrzu Pawłowie zapraszają na wernisaż wystawy SZTUKA POD OCHRONĄ otwierający ekspozycję prac malarskich powstałych na wiosennym plenerze w cieniu Góry Zborów w Podlesicach.

Wiosenny plener malarski klas I i III Liceum Sztuk Plastycznych odbywał się w Podlesicach, miejscowości położonej na Wyżynie Częstochowskiej w cieniu Góry Zborów, zwanej też Berkową Górą. To obszar objęty ochroną ze względu na walory przyrodnicze. Podczas pleneru młodzież korzystała z wyznaczonych ścieżek przyrodniczych i przystanków, które przybliżały walory skalnego rezerwatu zamieszkałego przez gniewosza plamistego, węża objętego ścisłą ochroną i narażonego na wymarcie w województwie śląskim.

Kojące pejzaże płaskowyżu, przecinane formami skalnymi, skąpane w ciepłym, wiosennym słońcu oraz leśne zagajniki były inspiracją dla prac malarskich, które prezentowane są w Galerii Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Zabrzu Pawłowie. Natomiast historia gada, który znalazł schronienie wśród wapiennych skał skłoniła do refleksji nie tylko nad ochroną przyrody ale również ochroną sztuki, stąd tytuł wystawy.

Wernisaż odbędzie się 18 października o godzinie 17.00 w Galerii Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Zabrzu Pawłowie przy ulicy W. Sikorskiego 114

Szczegóły

Data:
18 października, 2023
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/dokpawlow

Miejsce wydarzenia

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Pawłów
ul. Sikorskiego 114
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map