Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego pt. „Ludzie”

22 września, 2023 / 18:00 - 20:00

bezpłatne

Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu-Biskupicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego pt. „Ludzie”.

To kolejna wystawa z naszego cyklu promowania twórczości zabrzańskich artystów. Grzegorz Sobolewski – absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, muzyk, malarz, żongler; działalność artystyczną rozpoczął w 1995 roku jako współzałożyciel zabrzańskiej formacji Nightly Gale. Przez dziewięć lat związany z cyrkiem ulicznym, między innymi z grupami Yoma oraz Margeritha, z którymi występował w całej Polsce. Obecnie muzykuje w zespołach Obibok i Bladpruf. Od lat zafascynowany też rysunkiem, fotografią, reżyserią i montażem filmów.

Jak mówi: „Ludzie to pierwsza wystawa na mojej malarskiej drodze. Tytuł wystawy, jak nietrudno się domyślić, nawiązuje wprost do jej treści. To prace związane z człowiekiem, głównie portrety ludzi znanych, mniej znanych, znajomych i wymyślonych. Człowiek to pejzaż, zależny od pogody, nastroju, relacji między twórcą a obiektem. Portret to próba oddania tej relacji, ale też zabawa światłem, kolorem, kompozycją… W pracach tych eksperymentowałem z technikami i choć prawdopodobnie mają wspólny mianownik, chciałem, by każda była inna, tak jak inny jest każdy człowiek ze swoją unikalną historią.”

Szczegóły

Data:
22 września, 2023
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
bezpłatne
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://mok.art.pl/pl/index.php?option=com_content&view=article&id=748:wystawa-w-dok-biskupice&catid=47:aktualnoci&Itemid=117

Miejsce wydarzenia

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Biskupice
ul. W. Kossaka 23
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map