Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Strój Śląski na Fotografii”

27 marca / 12:00 - 20:00

bezpłatne
szyb maciej
Szyb Maciej zaprasza na wystawę „Strój śląski na fotografii”.
 
Czy chcielibyście odbyć podróż w czasie i odkryć piękno tradycyjnego, śląskiego stroju regionalnego? Dołączcie do naszej wyjątkowej wystawy, gdzie przeniesiemy Was w magiczną atmosferę minionych czasów.
 
Projekt został zrealizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Frelki w Lubszy” przy wsparciu społeczności lokalnej! Mieszkańcy sąsiednich miejscowości udostępnili swoje prywatne kolekcje, a finalne kreacje zostały skompletowane przez Panie z Lubszy, które zdecydowały się także pozować do zdjęć. Niektóre elementy strojów regionalnych zostały wypożyczone również z Muzeum im. Józefa Lompy w Lubszy oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Kamienicy.
 
Sylwetki w tradycyjnych strojach śląskich zaprezentowano na tle okolicznych krajobrazów.
 
Celem wydarzenia jest nie tylko ukazanie piękna, ale także autentycznego obrazu typowej śląskiej wsi. Pragniemy oddać urok i atmosferę dawnych czasów, bez przesadnej stylizacji. Na naszych zdjęciach nie znajdziecie elementów współczesności. Chcemy, abyście przenieśli się w czasie i poczuli magię minionych epok. Nasze fotografie emanują atmosferą początku XX wieku, przekazując wieczne i uniwersalne przesłanie natury, cyklu życia, przemijania i odrodzenia. Dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu stworzone zostały niepowtarzalne kreacje, będące
hołdem dla naszej historii i tradycji.
 
Wstęp wolny w godzinach otwarcia Bistro Szyb Maciej

Miejsce wydarzenia

Szyb Maciej
ul. Srebrna 6
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 323 14 75, 32 721 455 500
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia