Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

YAMATO – THE DRUMMERS OF JAPAN

10 listopada, 2022 / 19:00 - 21:00

199 zł
dmit

Spektakularna grupa YAMATO – najbardziej znani japońscy bębniarze świata powracają do Polski ze swoim najnowszym show w listopadzie 2021 roku.

Jedyne w swoim rodzaju oryginalne brzmienia Dalekiego Wschodu, ogromna dawka optymizmu, duchowej energii oraz dreszcze emocji! Wydobywane przez muzyków dźwięki inspirowane są tradycyjną muzyką japońską, ale stanowią jej współczesne, przewrotne wariacje. Każdy z artystów prowadzi własne kabaretowo-teatralne show. Zapierające dech w piersiach solowe popisy przeplatają się z fenomenalnymi, transowymi utworami zbiorowymi.

Zespół YAMATO słynie ze spektakularnych wizualnie widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Przedstawienie, podczas którego artyści prezentują swoją ogromną fizyczną wydajność posługując się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest przeżyciem pozostawiającym widzów bez tchu! Występ artystów z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane).

YAMATO wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni.

Szczegóły

Data:
10 listopada, 2022
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
199 zł
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-yamato---the-drummers-of-japan/119.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia