Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zaduszki Jazzowe – RGG Trio w Filharmonii Zabrzańskiej

2 listopada, 2021 / 19:00 - 21:00

40 zł
filharmonia
We wtorek, 2.11.2021 o godz.19.00 na koncertowej estradzie Filharmonii Zabrzańskiej zagra jeden z najlepszych obecnie polskich zespołów jazzowych – RGG Trio.
 
W palecie kilkunastu rozpoznawalnych w kraju jazzowych triów fortepianowych RGG zajmuje szczególną pozycję. Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja), to muzycy o rzadko spotykanej świadomości tego, co robią i do jakiego celu dążą. Sytuują się w przestrzeni jazzu oraz współczesnej muzyki improwizowanej, o zabarwieniu europejskim.
 
Twórczość RGG nawiązuje do doświadczeń artystycznych wynikających z obcowania z ekspresją artystów europejskich zapraszanych do współpracy z zespołem. To wspomnienie drogi od wydania płyty „Aura” poprzez wydawnictwa z udziałem Evana Parkera i Trevora Wattsa, a także Verneriego Pohjoli i Samuela Blasera. Szczególnie ważny był także dwuletni okres współpracy z Tomaszem Stańko. RGG to trio perfekcjonistów, którzy pojedynczy dźwięk, sposób jego wydobycia i jego kontekst brzmieniowy, traktują jako wartość samą w sobie. Muzyka RGG wymyka się klasyfikacjom, bo członkowie zespołu unikają głównego nurtu, łatwych rozwiązań i oczywistego repertuaru. Łukasz Ojdana, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk z niespotykaną konsekwencją i uporem tworzą własną wizję przestrzeni muzycznej, która w oczywisty sposób przekracza granice jazzu.
 
Zespół wykona materiał z płyty, która swoją premierę miała 24 września bieżącego roku.
Dzieło to nazywa się ,,Mysterious Monuments On The Moon” i jest doskonałym podsumowaniem muzycznej drogi, którą RGG Trio podąża już od 20 lat!

Szczegóły

Data:
2 listopada, 2021
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
40 zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1103887553714262/?ref=newsfeed

Miejsce wydarzenia

Filharmonia Zabrzańska
Park Hutniczy 7
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 47 17
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia