Historia pewnego przedmiotu

Historia pewnego przedmiotu

31/10/2023 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 20 listopada 2023 /poniedziałek/ godz. 10.00 oraz 18.00 na „Historię pewnego przedmiotu”, spektakl finałowy w ramach projektu TEATR W RUDZIE – KOMPLEKSOWY PROGRAM EDUKACJI TEATRALNEJ.

Finałem projektu TEATR W RUDZIE – KOMPLEKSOWY PROGRAM EDUKACJI TEATRALNEJ jest przedstawienie pt. ,,Historia pewnego przedmiotu”.

mckGłównym bohaterem jest COŚ, który nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. COŚ odbywa podróż po różnych miejscach w domu, trafiając m.in. do skrzynki z narzędziami taty, do torebki mamy czy też do kosza z zabawkami. Poznaje inne przedmioty i ich charaktery, poznaje przy tym siebie. Podróż ta jest próbą odnalezienia miejsce, w którym COŚ będzie czuł się dobrze i zostanie zaakceptowany przez innych.
Przesłaniem tego spektaklu jest to, że trudno odnaleźć się w świecie, który chce wszystko nazwać i określić. Szukając swojego miejsca, warto jednak pozostać wiernym sobie. Każdy przecież jest cudownie inny.

Tekst: Aneta Wróbel i Adam Wojtyszko
Reżyseria: Anna Białoń
Opieka artystyczna: Zbigniew Stryj
Scenografia i kostiumy: Iga Słupska wraz z grupą projektową
Interpretacja piosenek/ przygotowanie wokalne: Ilona Jagoda

Występują: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy

WSTĘP BEZPŁATNY – Wejściówki do odbioru w kasie ŚTI

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty
ul. P. Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
www.slaskiteatrimpresaryjny.pl