INDUSTRIADA 2023, święto Szlaku Zabytków Techniki

INDUSTRIADA 2023, święto Szlaku Zabytków Techniki

12/06/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

W tym roku już po raz czternasty zapraszamy do wspólnego świętowania INDUSTRIADY – święta Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

Zgodnie z tegorocznym motywem przewodnim – ,,Sztuka Przemysłu”, obiekty biorące udział w INDUSTRIADZIE postarają się pokazać, jak dwa – zgoła odmienne światy: sztuki i przemysłu – wzajemnie się przenikają, i jak wbrew pozorom idealnie się odnajdują.

W programie, m.in.:

Muzyczne oblicza techniki – Sztolnia Królowa Luiza zaprasza na Podziemny Spływ Sztolnią, tematyczne zwiedzanie podziemi, miejsca pełnego dźwięków, niezwykłych postaci i historii.

indu 2023 FB 1

W dniu INDUSTRIADY, ukryte na co dzień Podziemne Królestwo Maszyn zamieni się na chwilę w pracownię artysty.

indu 2023 FB 2

A w czasie zjazdu 320 metrów pod ziemię w Kopalni Guido będzie się można poczuć jak na planie filmowym! W dodatku zwiedzanie Kopalni odbędzie się w wyborowym towarzystwie samego hrabiego Guido. W Kopalni Guido powstanie MURAL, który oficjalnie zostanie odsłonięty o 18:30.

indu 2023 FB 3

Bilety na zwiedzanie można kupić na www.podziemnaprzygoda.pl 

W trakcie festiwalu nie zabraknie atrakcji także na powierzchni. Na terenie Parku 12C i w strefie Carnall będą się odbywały liczne warsztaty i animacje dla dzieci, w tym warsztaty plastyczne i kreatywne, aktywności ruchowe i sportowe oraz koncerty i występy artystów.

W godzinach 14:30 –  17:15 na terenie strefy Carnall odbywać się będą koncerty Orkiestr Górniczych i chórów – zagrają Górnicza Orkiestra Dęta KWK ,,Sośnica”, Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

17:30 – wielki performance pod tytułem ,,Pnioki, krzoki, ptoki”, odbędzie się przy wejściu do Maszyny Parowej w Strefie Carnall. Udział w tym wydarzeniu wezmą artyści Teatru Obecności, Teatru Off Roud, chór i Górnicza Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Mandrysza. W słuchowisku „Szola” udział biorą aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu.

18:30 – 19:30 – czas na spektakl! „Kosmiczna Podróż Guliwera” to zaproszenie do wspólnej podróży (i nie, tym razem nie pod ziemię ale… aż do gwiazd, na magicznym statku Guliwera.

A w Szybie Maciej – zwiedzanie, atrakcje dla młodszych i starszych, muzyka na żywo i wiele więcej. Czyli porządna dawka wiedzy i dobra zabawa. Na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach INDUSTRIADY 2023 w Szybie Maciej obowiązuje wstęp wolny! Nie jest prowadzona rezerwacja ani zapisy.

szyb maciej

Pełny program INDUSTRIADY, z dokładną rozpiską godzinową, można znaleźć na – https://industriada.pl/program/.