Jazz w BECEK-u: Koncert duetu: Yumi Ito – Szymon Mika

Jazz w BECEK-u: Koncert duetu: Yumi Ito – Szymon Mika

08/11/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

19 listopada (niedziela) o godz. 19.00 Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny kameralny koncert jazzowy. Tym razem wystąpi polsko-japońsko-szwajcarski duet Yumi Ito & Szymon Mika.

Ich muzyka to połączenie wyjątkowego, wszechstronnego głosu wokalistki i dźwięków gitary. W efekcie słuchacze mogą zatopić się w delikatnych harmoniach, sugestywnych akordach i oryginalnych melodiach, które tworzą jedność – brzmieniową, stylistyczną, znaczeniową.

W repertuarze bytomskiego koncertu znajdą się utwory z płyty „Ekual”, w tym singiel „Minha Flor”, będący afirmacją życia, radości czerpanej z natury i seksualności.

Yumi Ito to obdarzona wielobarwnym głosem artystka, która nie boi się poruszać mocnych, aktualnych tematów. To obywatelka muzyki – w niej się wychowywała, kształtowała swoją wrażliwość na otaczający ją świat i drugiego człowieka. Jej ojczystym językiem jest język dźwięków i to właśnie tę formę komunikacji uważa za nadrzędną w relacjach z innymi. Nie szufladkuje siebie ani drugiego człowieka.

Wokalistce będzie towarzyszył Szymon Mika, czyli polski gitarzysta, kompozytor i bandleader. W jego muzyce można znaleźć m.in.: elementy polskiego folkloru, muzyki eksperymentalnej czy swobodnej improwizacji.

Koncertowy wieczór w BECEK-u to okazja do zwolnienia tempa i ponownego połączenia się z samym sobą przy muzyce tego nietypowego duetu.

Cena biletu: 35 zł.

Szczegółowe informacje:https://www.becek.pl/program/category,3/page,1/event,2667,jazz_w_beceku_koncert_duetu_yumi_ito__szymon_mika