Koncert Jesienny w Odcieniach Zieleni

Koncert Jesienny w Odcieniach Zieleni

21/09/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu zaprasza 23 września o godzinie 18:00 na koncert muzyki irlandzkiej zatytułowany Koncert Jesienny w Odcieniach Zieleni w wykonaniu zespołu Gasta Mire.

Zespół muzykuje od 2012 kiedy to z okazji Dnia św. Patryka zdecydowali się stworzyć niebanalną ucztę muzyczną. Od tego czasu wspólne granie sprawia im niesamowitą przyjemność, co można usłyszeć na większych i mniejszych scenach, a także w górskich chatkach. Zafascynowani Irlandią, inspirowani górami i morzem, z sercami przepełnionymi muzyką grają – bo tak czują.

Projekt Gasta Mire tworzą:
Zbyszek „Siudmy” Siudy – lider i założyciel śląskiej grupy Siudma Góra, znany również z długoletniej współpracy z Sylwestrem Szwedą w TWA i U Pana Boga za Piecem a także z płyt Bogusława Wojtka Maciaszka pt. Remedium Solińskie, Remedium Bieszczadzkie, Droga do Cisnej. Ze swoim zespołem wykonuje głownie autorskie piosenki, ale często można usłyszeć Zbyszka śpiewającego pieśni morza, szanty, piosenki turystyczne i folkowe. W jego żyłach – oprócz krwi – płynie prawdziwa, żywa muzyka.
Jolanta „Skrzypaczka” Gacka – skrzypaczka powsinoga. Większość życia spędza między sceną a pokładem mniejszych, czy większych żaglówek. Kiedy nie pływa, grywa zespołami sceny piosenki żeglarskiej, poetyckiej, turystycznej i muzyki folk oraz towarzyszy wielu solistom. Od 2013 współzałożycielka zespołu Trzecia Miłość.
Michał Kubarski – akordeonista z duszą. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, ale wcześniej absolwent naszej szkoły! Jest zdobywcą wielu stypendiów i nagród. Na co dzień można go usłyszeć grywającego w kwartecie Kwartesencja, a także w wielu innych projektach muzycznych.

Bilety w cenie 10 zł dla uczniów i 15 zł dla dorosłych można kupić u p. Danuty Lee (sala nr 17) lub przed koncertem.