Kwiecień 2023 w Bytomskim Centrum Kultury

Kwiecień 2023 w Bytomskim Centrum Kultury

31/03/2023 Wyłączono przez admin

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu na;

4 kwietnia (wtorek), godz. 17.00; BAŚKA – Wianki wielkanocne

Wianek wielkanocny to idealna ozdoba zarówno na drzwi, jak i na stół. Uczestnicy stworzą piękne, ręcznie robione wianki, które każda z Pań będzie mogła zabrać ze sobą, by móc cieszyć się świątecznym klimatem w domowym zaciszu. Prowadzenie: Joanna Waścińska. Bilety: 20 zł.

12 kwietnia (środa), godz. 17.00; BAŚKA – Ze śpiewem po radość życia

Zajęcia z elementami terapii śpiewem, która przynosi mnóstwo radości. Będziemy łączyć śpiew z ćwiczeniami oddechowymi i nie tylko. Kluczowym elementem warsztatów jest muzyczna relacja w grupie i świetna  zabawa. Efektem zajęć jest  wspólnie wykonana piosenka. Prowadzenie: Aleksandra Stokłosa –  solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Bilety: 15 zł.

13 kwietnia (czwartek), godz. 17.30; BAŚKA – Kolaże

Kolaż to styl polegający na łączeniu różnych technik. Na zajęcia prosimy przynieść stare zdjęcia, ulubione gazety, kawałki tkanin, stare tapety czy zasuszone rośliny. Prowadzenie: Janina Gładysz – artystyczna dusza zaprzyjaźniona z BAŚKĄ od czasu jej powstania. Pedagog specjalny i arteterapeutka. Bilety: 10 zł.

13 kwietnia (czwartek), godz. 18.00; Koncert 4 Pory Roku: Wiosna

Drugi z cyklu kameralnych koncertów muzyki operowej i operetkowej prowadzony przez sopranistkę prof. Gabrielę Silvę. W programie koncertu – najpiękniejsze arie i duety operowe, zaprezentowane przez utalentowanych adeptów sztuki wokalnej pod przewodnictwem swoich profesorów. Całość zainspirowana budzącą się do życia wiosną. Sala Pauza. Bilety: 20 zł.

14 kwietnia (piątek), godz. 17.00 oraz 20.00; Kabaret SMILE – NOWY program na 20-lecie

NOWY premierowy spektakl kabaretowy, którego długo nie zobaczymy w telewizji i NOWE perypetie Bożeny i Merlina! Mistrzowie żartu sytuacyjnego zaskoczą widzów innowacyjną technologią, której jeszcze polska scena kabaretowa nie widziała. Sala ToTu. Bilety:

80-120 zł.

14 kwietnia (piątek), godz. 19.00; Koncert Teitur Magnusson (Islandia)

Teitur Magnússon znany fanom skandynawskiej muzyki, były wokalista kapeli reggae Ojba Rasta, obecnie skupia się na solowej karierze. Gra muzykę popową z mocnym psychodelicznym akcentem. Najnowsza płyta Islandczyka nosi tytuł „Orna.” Zawartość albumu to eksperymentalna mieszanka reggae, folku i współczesnej muzyki indie. Niezwykle intrygujące brzmienie tego krążka potęguje jeszcze bardziej melodia języka islandzkiego. Artysta posiada niezwykłe wyczucie stylu, a na scenie tylko on i gitara akustyczna. Sala Pauza. Bilety: 35 zł.

15 kwietnia (sobota), godz. 14.30; Drewniaki EKO-Cudaki – wymyśl, zaprojektuj, zbuduj!

Kolejne spotkanie dla miłośników majsterkowania. Podczas warsztatów wykonamy z drewna stojak na książki i zabawki lub półkę na resoraki. Projekt sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Zapisy pod numerem 32 389 31 09 w.101. Liczba miejsc ograniczona.

15 kwietnia (sobota), godz. 18.00; Koncert Raz Dwa Trzy – Człowiek czasami serce otworzy

Koncert złożony z piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy…” i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie. Sala ToTu. Bilety:

119-129 zł.

16 kwietnia (niedziela), godz. 19.00; Koncert: Andrzej Piaseczny – Akustycznie

Po raz pierwszy będzie możliwość posłuchania utworów Andrzeja Piasecznego w specjalnych, kameralnych warunkach i w wyjątkowych aranżacjach. Będzie to szczególny koncert zapewniający bliską, niemal intymną atmosferę. W repertuarze największe przeboje, a także wyselekcjonowane ulubione utwory Artysty. Sala ToTu. Bilety: 109-149 zł.

18 kwietnia (wtorek), godz. 17.00; BAŚKA: Linoryt dla początkujących III

Trzecie zajęcia z drukiem wypukłym. Z wykorzystaniem dłutek i płytek gumolitu, uczestniczki będą kontynuować swoje dzieło zapoczątkowane podczas drugich marcowych zajęć. Tym razem wykorzystają więcej barw, a szkice nałożą na T-shirty. Prowadzenie: Małgorzata Wiatrowska. Bilety: 10 zł.

20 kwietnia (czwartek), godz. 18.00; Spotkanie autorskie: Ryszard Koziołek

Spotkanie z literaturoznawcą, eseistą – rektorem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, profesorem w Instytucie Literaturoznawstwa. Porozmawiamy o jego najnowszej książce „Czytać, dużo czytać”. Prowadzenie: red. Ewa Niewiadomska. Bilety: 2 zł.

21 kwietnia (piątek), godz. 17.00; BAŚKA Piwowarka – APA, IPA i chmiel

BAŚKA – Piwowarka wraca do warzenia Piwa! Porozmawiamy o różnych gatunkach chmielu, metodach stosowania w piwowarstwie i jego właściwościach –  będzie IPA oraz style pokrewne. Uczestnicy zdegustują różne wariacje na temat tego stylu piwnego i uwarzą własne piwo z ekstraktów. Przeprowadzimy cały proces warzenia piwa z chmieleniem na różnych etapach, chłodzeniem aż do momentu dodania drożdży. Prowadzący: Michał Kaczmarek – dyplomowany piwowar. Bilety: 20 zł.

22 kwietnia (sobota), godz. 14.00; Eliminacje Mistrzostw Polski w Catan 2023

Becekowy Pokój Gier zaprasza na turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w Catan, jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Dwoje najlepszych graczy zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale, który odbędzie się w pierwszej połowie września 2023 w Krakowie. Zapisy: biuro@becek.pl.

23 kwietnia (niedziela), godz. 11.00; BAŚKA: Warsztaty Kawowe

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy na aromatyczne kawowe warsztaty. Dowiemy się, jaka jest różnica między kawą speciality, a marketową. Poznamy trzy alternatywne sposoby parzenia kawy oraz rozpoznamy nuty smakowe trzech różnych kaw. Prowadzący: Mateusz Piotrowski. Bilety: 20 zł.

23 kwietnia (niedziela), godz. 15.30 oraz 18.00; Spektakl komediowy – Pikantni

Trójkąty, czworokąty, kanapowe pozycje i wymiana partnerami – to przywołuje na myśl tylko jeden tytuł – Pikantni, czyli fantastyczna zabawa w mistrzowskiej obsadzie, niepozbawiona refleksji na temat nowoczesnego małżeństwa. Gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Wystawiana setki razy w całej Polsce – zawsze entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność. Sala: ToTu. Bilety: 110-140 zł wyłącznie na www.biletyna.pl.

27 kwietnia (czwartek), godz. 18.00; Opera Śląska on Tour – Horyzonty

Widowisko podkreślające artystyczną wyjątkowość relacji mistrz i uczeń. Wydarzenie składa się z dwóch części. W pierwszej młodzi tancerze zadebiutują w roli choreografów, prezentując miniatury taneczne do muzyki polskich kompozytorów. W drugiej części zobaczymy premierowe „Horyzonty” oraz zrekonstruowane choreografie Henryka Konwińskiego, jednego z najbardziej znanych i cenionych tancerzy, choreografów i reżyserów. Spójna koncepcja muzyczna oraz wyjątkowe taneczne obrazy pozwolą na zbudowanie dramaturgii i stworzą niezapomniane emocje wśród odbiorców. Sala: ToTu. Bilety: 50-80 zł.

28 kwietnia (piątek), godz. 17.00; BAŚKA: Więcej lat to więcej życia

Kolejne zajęcia ruchowo-taneczne dla osób 50+. Uczestnicy BAŚKOWYCH warsztatów będą improwizować i stworzą własne wariacje tańców świata. Podczas zajęć puszczą wodze fantazji i w zdrowy sposób zadbają o siebie. Prowadzący: Daniel Leżoń. Bilety: 10 zł.

29 kwietnia (sobota), godz. 14.30; Drewniaki EKO-Cudaki – wymyśl, zaprojektuj, zbuduj!

Ponowne spotkanie dla miłośników młotka i śrubek. Uczestnicy wykonają z drewna karmnik lub budkę dla ptaków. Projekt sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Zapisy pod numerem 32 389 31 09 w.101. Liczba miejsc ograniczona.

29 kwietnia (sobota), godz. godz. 15.00; Becekowy Pokój Gier

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Becekowego Pokoju Gier. Bilety: 5 zł.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w Bytomskim Centrum Kultury można znaleźć na naszej stronie internetowej: becek.pl/program. Bilety wstępu dostępne bezpośrednio w kasie biletowej oraz w zakładce KUP BILET na stronie: bilety.becek.pl/.

Zapraszamy na wydarzenia.