Maluchy w krainie dźwięku – Śnieżne piosenki

Maluchy w krainie dźwięku – Śnieżne piosenki

31/12/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 12 grudnia 2021 /niedziela/ godz. 16.00 na koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami z cyklu Maluchy w krainie dźwięku – Śnieżne piosenki.

Renifery czyszczą swe dzwoneczki, a skrzaty pakują prezenty… Tak zaczyna się jedna z naszych świąteczno-zimowych piosenek. Wszyscy lubimy ten czas i kolejny nasz koncert z muzycznymi podarkami. Zaprosimy jak zwykle do wspólnej zabawy dzieci i rodziców, będą zagadki i konkursy z nagrodami.

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. Polecamy udział w całym cyklu koncertów.

Na kolejne koncerty z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku” zapraszamy w terminach:
16 stycznia 2022 /niedziela/ godz. 16.00 – „Wesoło mi, gdy muzyczka brzmi”
13 lutego 2022 /niedziela/ godz. 16.00 – „Zimowe śpiewanie”
20 marca 2022 /niedziela/ godz. 16.00 – „Na ludowo z przytupem”
24 kwietnia 2022 /niedziela/ godz. 16.00 – „Przebojowy przedszkolaczek”
22 maja 2022 /niedziela/ godz. 16.00 – „Wesoły finał”

BILETY w cenie: 25 zł rodzice, 15 zł dzieci
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl