Maria Skłodowska-Curie: na przekór i pod prąd – na bis

Maria Skłodowska-Curie: na przekór i pod prąd – na bis

08/12/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

W ramach cyklu Fizyczne Fascynacje zapraszamy (wszystkich chętnych bez ograniczeń wiekowych) ponownie w sobotę, 11 grudnia 2021 r. o godz. 11:00 na wykład chemika, popularyzatora nauki, autora zbioru zadań z chemii dla szkół średnich – Mirosława Kozika.

Poznacie ciekawe fakty i historię osiągnięć jednej z najbardziej znanych na świecie Polek. Promieniotwórczość, niezłomność, niezwykła determinacja i niebywały charakter Marii zmieszają się z twardą i rażącą jak prąd rzeczywistością. Historia „matki promieniotwórczości” zachęca do odkrywania świata i eksperymentowania, prowadzenia doświadczeń i odpowiedzi na zadawane pytania – co zobaczymy w części doświadczalnej wykładu.

Wiedza, doświadczenia i pokazy pozwolą nam miło uczcić 154 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Przedstawimy na bis: jak doświadczenia zmieniają technologię:
– ciekły azot
– próżnia
– pH i zastosowanie w praktyce
właściwości substancji i ich parametry.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca poprzez wydarzenia@muzeumenergetyki.pl oraz dokonanie przedpłaty na konto bankowe (55 1050 1399 1000 0090 3007 9652).

Koszt biletów:
35 zł /osoba (dzieci do 4 roku bezpłatnie).
W dniu wydarzenia możliwe jest także zwiedzanie od 11:00 do 14:00 (też wcześniejsze zapisy, zgodnie z regulaminem).
Dla uczestników wykładu i pokazów (!) zwiedzanie muzeum w tym dniu z przewodnikiem za darmo.