Nagroda „Modernizacja Roku” za rewitalizacje zabrzańskich obiektów

Nagroda „Modernizacja Roku” za rewitalizacje zabrzańskich obiektów

24/09/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

W środę, 22 września 2021 r. galą na Zamku Królewskim w Warszawie, zakończyła się kolejna edycja plebiscytu “Modernizacja Roku”. Wśród finalistów znalazły się dwa zabrzańskie obiekty: Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha oraz Żłobek Miejski przy ul. Niedziałkowskiego. Nagrody przyznane Miastu Zabrze odebrała Prezydent Miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

Tytuł Modernizacja Roku 2020 w kategorii „obiekt użyteczności publicznej” został przyznany za rewitalizację budynku „starej gazowni” na os. Zandka i przekształcenie go w służące mieszkańcom Centrum Usług Społecznych. Wśród finalistów 25 edycji konkursu Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku znalazła się także przebudowę wraz z termomodernizacją i zmianą sposobu użytkowania budynku wielorodzinnego na żłobek przy ul. Niedziałkowskiego.

Miasto Zabrze zostało także laureatem nagrody „Obiekt XXV-lecia” przyznanej z okazji jubileuszu 25-lecia tego konkursu. Komisja doceniła przeprowadzoną na przestrzeni lat rekonstrukcję i adaptację obiektów poprzemysłowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Plebiscyt “Modernizacja Roku” to przedsięwzięcie, które promuje najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów oraz nowych budynków. Konkurs nie tylko nagradza i wyłania najlepszych, ale również prezentuje wszelkie działania z zakresu modernizacji, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat na terenie naszego kraju.