Noc Muzeów 2022

Noc Muzeów 2022

06/05/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Zbliża się niezwykła noc – Noc Muzeów. A to może oznaczać tylko jedno! Nocne zwiedzanie podziemi…. Śpieszcie się! Taka okazja zdarza się tylko raz w roku. Już teraz zarezerwuj niezapomnianą, podziemną przygodę w liczących setki lat korytarzach!

Muzeum Górnictwa Węglowego proponuje:

mgw

Podziemny Spacer Górniczy

Wyobraź sobie podziemny spacer aż 320 metrów pod ziemią. Dostaniesz się tam górniczą szolą, zobaczysz miejsca niedostępne na co dzień dla innych i odwiedzisz najniżej położony pub w całej Europie. Jedną z naszych TOP atrakcji jest przejażdżka podwieszaną kolejką elektryczną, wsiądź do niej i daj się porwać przygodzie! I pamiętaj, że to wszystko może wydarzyć się w nocy!

Od 6 roku życia.
Czas zwiedzania: 2,0 godz.

Bilety w cenie 30 zł/os. do nabycia TUTAJ.

Podziemny Spływ Sztolnią

A może podziemny rejs? Jedyny TAKI! NAJDŁUŻSZY w Polsce podziemny spływ sztolnią czeka właśnie na Was! Odkryjcie życie w podziemnych korytarzach liczących ponad 200 lat. Czarna Perła Europy nocą (o ile to możliwe…), zachwyca jeszcze bardziej!

Od 6 roku życia.
Czas zwiedzania: 2,5 godz.

Bilety w cenie 30 zł/os. do nabycia TUTAJ.

Podziemne Królestwo Maszyn

Jest takie miejsce gdzie rządzą wieeelkie maszyny – to Podziemne Królestwo Maszyn. Odważycie się zejść do krainy pełnej mechanicznych mieszkańców, kiedy na powierzchni słońce znika za horyzontem?

Od 4 roku życia.
Czas zwiedzania: 1,5 godz.

Bilety w cenie 20 zł/os. do nabycia TUTAJ.