Noc Teatrów GZM

Noc Teatrów GZM

04/09/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

9 września 2023 r. zapraszamy na 13. edycję NOCY TEATRÓW GZM.

W tym roku Teatr Nowy w Zabrzu zabierze swoich widzów w niesamowitą podróż do wnętrza zarówno ludzkich dusz, jak i teatralnych przestrzeni.

teatr nowy

Wspólna przygoda rozpocznie się już o godz. 10:00. Zapraszamy całe rodziny na kreatywne zajęcia BAJTLE DO TEATRU. Spotkanie dedykowane rodzicom i ich pociechom. Cel, to lepsze poznanie się i wspólne spędzenie czasu w radości, otwartości, w teatralnej przestrzeni artystycznej świetlicy.

Kolejnym punktem dla najmłodszych na zabrzańskiej nocnej, teatralnej mapie jest BAJKOWA SOBOTA*. Start: 17:00. Spotkanie prowadzone będzie w tematyce naszej najnowszej bajki „ Niesamowite przygody skarpetek” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Podczas rozśpiewanych i roztańczonych zajęć, poznamy inne, nieznane dotąd przygody skarpetek. Kolejną atrakcją będzie możliwość zdobienia sobie pamiątkowych zdjęć z kultowymi, spektaklowymi Skarpetkami. (bilet 1 zł.).

O godz. 19.00 spotkamy się  już z dorosłymi fanami teatru. RODZICE NA SPEKTAKLU, WIĘC BAJTLE DO  TEATRU to cykl adresowany do rodziców, którzy oglądają spektakl, a ich dzieci bezpiecznie spędzają czas w świetlicy teatralnej, pod bacznym okiem wyspecjalizowanej kardy. W ten wieczór, na głównej scenie wystawiona zostanie wysmakowana komedia pt.: „Historie łóżkowe”. Jest, to jedna z najlepszych, błyskotliwych i najczęściej wystawianych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera, w której mamy okazję poznać przezabawne losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Sześć różnych scen, w różnych pokojach, rożnych ról i aktorskich kreacji… dla których wspólne staje się .. łóżko. Jest to spektakl, który nie tylko Państwa rozbawi, ale również nastroi do rozważań na temat związku, życia i…tak ważnej dla wszystkich – miłości. W rolach głównych wystąpią: Jakub Piwowarczyk, Marian Wiśniewski, Danuta Lewandowska, Mateusz Lisiecki – Waligórski, Anna Konieczna, Zbigniew Stryj, Dagmara Noszczyk.

ŁÓZKO CI HISTORIĘ OPOWIE* – O godz.21:00 i 23:00 zachęcamy do udziału w fabularyzowanym zwiedzaniu teatru. Pozostając w temacie…łóżka, zdradzimy tajniki pracy w teatrze, pokażemy to, co dla „ zwykłego: widza jest niewidoczne i wprowadzimy w magiczny świat teatralnego sacrum. (bilet 1 zł.).

*Ilość miejsc ograniczona – rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 723 331 007

Bądźmy razem w tę magiczną, artystyczną noc.

Źródło: teatrzabrze.pl