Nowe logo Zabrza zaprojektowane z okazji 100-lecia

Nowe logo Zabrza zaprojektowane z okazji 100-lecia

07/12/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

W poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku podczas konferencji prasowej odbywającej się w odrestaurowanej Sali Witrażowej gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, zaprezentowane zostało nowe logo Miasta Zabrze, zaprojektowane z okazji zbliżających się obchodów stulecia przyznania Zabrzu praw miejskich.

Nowe logo jest nowoczesne, proste i czytelne. Nawiązuje także do historii Zabrza. Znajdująca się w logotypie zębatka jest częścią herbu naszego miasta, napędza je i mocno nawiązuje do jego industrialnej historii. Zaprezentowane dzisiaj logo będzie towarzyszyło wszystkim wydarzeniom i inicjatywom związanym ze świętowaniem jubileuszu miasta. Autorem nowego logotypu jest zabrzanin, profesor Marian Oslislo, były rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wydarzenie było także okazją do pokazania, jak postępują prace remontowo-budowalne w siedzibie MGW. Budynek, w którym funkcjonowało pierwsze w Zabrzu starostwo powiatowe. odzyskuje swój dawny blask. Obecnie w gmachu trwają prace wykończeniowe. Po zakończeniu remontu dostępne będą tu przestrzenie wystawiennicze, pomieszczenia biurowe oraz pracownie konserwatorska i digitalizacji. Budynek ma zostać przekazany do użytku w pierwszym kwartale 2022 r.