Oczami dzieci – wystawa wakacyjna

Oczami dzieci – wystawa wakacyjna

01/07/2024 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na wystawę wakacyjną pn. „Oczami dzieci”. Na wystawie prezentowane będą prace dzieci z całego świata, pochodzące ze zbiorów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Wystawę będzie można zobaczyć od 5 lipca 2024 – 6 września 2024.

mok

Ten niezwykle bogaty, zróżnicowany zarówno pod względem tematycznym, jak i technicznym zbiór ukazuje sztukę widzianą oczami dzieci pochodzących z różnych zakątków naszej kuli ziemskiej, z różnych kontynentów, z krajów tj. Węgry, Słowenia, Rumunia czy odległe Indie, ale odnajdziemy tu również prace naszych młodych rodaków. Wystawa została stworzona specjalnie dla najmłodszych – obrazy będą powieszone nieco niżej niż zazwyczaj, co ułatwi jej oglądanie.
Składa się ona z dwóch części:

NA LUDOWO – tobarwna opowieść o kulturze, ludziach, obrzędach zilustrowana przez dzieci i młodzież. Jest zaproszeniem do podróży – podróży nie tylko w rzadko odwiedzane rejony naszego kontynentu, ale też w głąb europejskiego dziedzictwa.

KOLOR W GRAFICE – w zbiorze większość kolekcji stanowią wielokolorowe prace graficzne pokazujące wysoki poziom warsztatowy dzieci i młodzieży. To wspaniała możliwość zapoznania się z przeróżnymi technikami warsztatowymi, takimi jak linoryt, litografia, serigrafia i inne.

  • bez ograniczeń
  • od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 -15.00
    (
    godziny mogą ulec zmianie)

Galeria MOK
Zabrze, ul. 3 Maja 91a

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: tel. 32 278 08 02 lub 531 614 667.