Operacja META – maturzyści przejmują Zabrze

Operacja META – maturzyści przejmują Zabrze

19/04/2024 Wyłączono przez admin

Już od trzynastu lat maturzyści kończąc edukację w szkołach średnich, mają swój wyjątkowy dzień w naszym mieście. Wszystko dzięki tradycyjnej już imprezie „Operacja Meta”! Z tej okazji, w czwartek, 18 kwietnia w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się z reprezentantami funkcjonujących w naszym mieście szkół średnich. Pani Prezydent, życząc powodzenia podczas tegorocznych matur równocześnie wręczyła młodzieży specjalne „MetoKarty”, które upoważniają do wielu zniżek i rabatów zarówno w instytucjach kultury, restauracjach i pubach, jak i zakładach usługowych. Do każdej szkoły trafiła też zabrzańska edycja popularnej gry planszowej Monopoly.

Nazwa imprezy nie jest przypadkowa. Tradycyjnie w ostatni weekend kwietnia, tuż przed egzaminami maturalnymi, absolwenci zabrzańskich szkół świętują dotarcie do mety tego etapu edukacji. Aby uczcić ten moment, a przy okazji dać chwilę wytchnienia przed wymagającymi i stresującymi maturami, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, za pośrednictwem Centrum Organizacji Pozarządowych oferuje im Operację Meta, w trakcie której maturzyści mogą “przejąć” zabrzańskie puby, restauracje i kluby.

Dzięki specjalnym „MetoKartom”, które zostały przekazane dzisiaj tegorocznym maturzystom, mają możliwość skorzystania z licznych zniżek u wielu partnerów – zabrzańskich pubów, restauracji, ale także instytucji kultury czy zakładów usługowych. Większość rabatów dla maturzystów – po okazaniu „MetoKarty” – obowiązuje do końca maja, ale niektórzy oferują je nawet do końca października br.

Źródło: UM Zabrze