Park Miliona Świateł – Alicja

Park Miliona Świateł – Alicja

20/11/2023 Wyłączono przez admin

Chciałbyś tej zimy poczuć się jak w bajce? W Zabrzu to jest możliwe! Wystarczy wejść do zaczarowanego świata Parku Miliona Świateł. Właśnie na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu przy ulicy Srebrnej 10, MOSiR Zabrze oraz firma Multidekor zorganizowała wystawę iluminacji świetlnych nawiązujących do kultowej powieści „Alicja w Krainie Czarów”.

Ponad milion ledowych świateł, Sala Tronowa, Zatoka Flamingów i kręcące się filiżanki to tylko jedne z wielu atrakcji, które w tym roku czekają na odwiedzających. Organizatorzy zachęcają do zimowego spaceru po bajkowej krainie stworzonej za pomocą miliona światełek, które razem tworzą tematyczną instalację świetlno-muzyczną. Będąc zanurzonym w krainie powieści Lewisa Carolla zasmakować można tradycyjnego zimowego grzańca oraz regionalnych przysmaków z Jarmarku Świątecznego. Pomyślano również o najmłodszych, dla których przygotowano wiele atrakcji – z pewnością warto wciągnąć się w wir zabawy na Karuzeli Alicji oraz sprawdzić swoje siły w Labiryncie Królowej.

W tym roku wystawa iluminacji świetlnych wzbogacona została o nastrojową muzykę i efekty dźwiękowe, dzięki którym w wyjątkowy sposób przedstawiony został nastrój powieści Lewisa Carrolla. Dźwięk skrzypiących otwieranych drzwi albo odgłos przyjęcia urodzinowego u Kapelusznika to zaledwie namiastka niespodzianek, które zostały przygotowane.

Pozytywną zmianą w porównaniu do zeszłych lat jest również bardziej elastyczny system zakupu biletów. Podczas zakupu biletów na stronie internetowej www.parkmilionaswiatel.pl nie trzeba podawać konkretnego dnia, w którym chcemy wykorzystać wejściówkę. Dzięki temu nagła zmiana pogody czy choroba nie uniemożliwią zobaczenia wystawy multimedialnej.

Iluminację można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach od 17:00 do 21:00 (od 20.10.2023 roku do 14.02.2024 roku).

Tekst i foto: Katarzyna Girycka
Autorka na zdjęciu wizerunkowym