Park Miliona Świateł

Park Miliona Świateł

30/10/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Już po raz trzeci zabrzańskie Kąpielisko Leśne rozświetliło się milionami świateł, tworząc bajkowy świat interaktywnej wystawy. Tym razem organizatorzy przygotowali nową iluminację pn. „Alicja – Park Miliona Świateł”.

Od 20 października można odwiedzić w Zabrzu Magiczną Krainę Alicji. Tematyczna instalacja świetlno-muzyczna wprowadza zwiedzających w wyjątkowy nastrój, zanurzając ich w baśniowe krajobrazy z powieści Lewisa Carrolla. W Parku Miliona Świateł zwiedzający mogą podziwiać iluminacje i pokazy świetlne, które zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz seniorach spędzających czas z wnukami. Przygotowano także wiele świetlistych niespodzianek dla zakochanych.

Na gości czeka łącznie 16 stref scenograficznych, na które składa się ponad 200 indywidualnych iluminacji. Cała wystawa została rozświetlona ponad milionem wielobarwnych i energooszczędnych diod LED. Jedną z wielu atrakcji w parku jest labirynt o powierzchni ponad 500 m kw. W jego wnętrzu można znaleźć kolejne świetlne rzeźby.

Nowością w tym sezonie są obowiązujące nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy rezygnują z biletów datowanych, aby można było z nich korzystać codziennie podczas trwania wystawy. Dzięki temu zabiegowi pogoda i zdarzenia losowe, takie jak nagłe zachorowanie dzieci, nie będą krzyżowały nikomu planów.

Jesienno-zimową iluminację można odwiedzać od wtorku do niedzieli (od 20 października) oraz w poniedziałek 25 grudnia i 1 stycznia.

Więcej informacji oraz bilety: www.parkmilionaswiatel.pl

Źródło: UM Zabrze